בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בוש: תקציב עם קיצוץ של 1.6 טריליון דולר 

בוש: תקציב עם קיצוץ של 1.6 טריליון דולר

 
 
חדשות  נענע

בנאומו בקונגרס הבטיח בוש עתיד שכולו טוב. הדמוקרטים: הוא עומד לפגוע בתוכניות הרווחה ולהיטיב עם העשירים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא ארה"ב, ג`ורג` בוש, נאם אתמול (שלישי) בפעם הראשונה בפני הקונגרס, והציג תקציב שכולל קיצוץ מס בסך 1.6 טריליון דולר תוך עשר שנים.
 
מטרת הקיצוצים היא לעודד את הכלכלה האמריקנית, המצויה בהאטה. היום יציג בוש את התקציב לשנת 2002 באופן רשמי. בוש פתח את נאומו בקריאה לדמוקרטים ולרפובליקאים לשים את המדינה מעל הפוליטיקה.

בוש אמר כי הוא רוצה להשקיע יותר בחינוך ובבריאות, אך להגביל את העלייה השנתית בהוצאות הממשלה ל-%,4 לעומת עלייה של %8 בשנה שעברה. עוד אמר, כי בכוונתו לצמצם את החוב הלאומי ב-2 טריליון דולר.

חלק ניכר מנאומו של בוש הוקדש לנושא הקלות המס. "מתושבי ארה"ב נגבה מחיר מופקע ואני פה כדי לבקש החזר", הוא אמר לתשואת הרפובליקאים.

"הקלות במס הן הדבר הנכון, ויש להציגן בדחיפות. ההתרחבות הכלכלית שהחלה לפני 10 שנים מאבדת מיציבותה"אמר בוש.

הדמוקרטים בקונגרס טוענים כי התקציב פועל לטובת העשירים על חשבון תוכניות רווחה.

בוש אמר לקונגרס כי הוא יקדם פעילות צדקה פרטיות וכי הוא יוביל ממשלה פעילה, אך מוגבלת בסמכויותיה. "לממשלה יש תפקיד, ותפקיד חשוב. אך ממשלה פעילה מידי דוחקת הצידה יוזמה ועבודה קשה, צדקה וכלכלה פרטית", הוא אמר.

סקרים שנעשו בארה"ב מראים כי הציבור הגיב באדישות לתוכניתו של בוש, והעדיף כי הכספים יוזרמו לשיפור מערכת החינוך והבריאות. אך בוש טוען כי יוכל לעשות את שני הדברים. "כדי ליצור צמיחה כלכלית והזדמנויות כלכליות אנחנו צרכים להחזיר את הכסף לידי האנשים שקונים סחורות ויוצרים מקומות עבודה", הוא אמר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by