בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אוכלוסיית העולם בשנת 2050 תגיע ל- 9.3 מיליארד בני אדם 

אוכלוסיית העולם בשנת 2050 תגיע ל- 9.3 מיליארד בני אדם

 
 
חדשות  נענע

על פי דו"ח האו"ם אוכלוסיית העולם תגדל בשלושה מיליארד בניאדם בחמישים השנים הקרובות. אוכלוסיית המדינות העניות תשלש את עצמה. אוכלוסיית המדינות העשירות - תקטן. בחמש השנים הקרובות - 15 מיליון בני אדם ימותו ממחלת האיידס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עד שנת 2050 יהיו בעולם 9.3 מיליארד בני אדם. מספר בני האדם שחיים ב-48 המדינות העניות ביותר יגדל פי שלושה והאוכלוסייה במדינות העשירות יותר תצטמצם.
 
כך על פי התחזיות האחרונות של האו"ם, שפורסמו היום (רביעי). הדו"ח צופה כי אפילו במדינות באפריקה הסובלות מהתפשטות נגיף האיידס תגדל האוכלוסייה בחצי המאה הבאה. אוכלוסיית העולם עומדת כיום על 6 מיליארד בני אדם.

הנתונים האחרונים צופים כי עד שנת 2050 יגיע המספר ל-9.3 מיליארד בני אדם, 3 מיליון יותר מהתחזיות הקודמות. שיעור הצמיחה השנתי של האוכלוסייה עומד על - %1.3 כ-77 מיליון בני אדם בשנה. שש מדינות - הודו, פקיסטאן, ניגריה, בנגלדש ואינדונזיה - מרכיבות את חצי מאוכלוסיית העולם. במדינות עשירות יותר, כמו יפאן, גרמניה, איטליה והונגריה תהיה ירידה משמעותית באוכלוסייה.

על פי הדו"ח יגדל אחוז הזקנים באוכלוסייה באופן משמעותי, עם העלייה בתוחלת החיים והירידה בשיעור הילודה בעולם. העלייה בתוחלת החיים תביא לפי שלושה בני אדם מעל גיל ,60 ופי חמישה מעל גיל .80 מחלקת האוכלוסייה של האו"ם ציינה פעמים רבות כי לעלייה זו באוכלוסיית הקשישים, המורגשת במיוחד באירופה, עשויות להיות השלכות חמורות על מדיניות הממשלות בנוגע להגירה, פנסיה וסוגיות רווחה אחרות.

הדו"ח ממחיש את השפעת האיידס ומראה כי בחמש השנים הבאות ימותו מהמחלה 15 מיליון בני אדם ב-34 המדינות הנגועות ביותר. אבל למרות זאת, אוכלוסיית המדינות העניות והנגועות, כמו בוטסואנה וזימבבואה, תעלה באופן משמעותי בגלל שיעור הילודה הגבוה. הדו"ח מניח כי הסיכוי להידבק ב-HIV יירד באופן משמעותי עד שנת .2015
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by