בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אפגניסטן: לוחמי הטאליבן הרסו פסל בודהה בן יותר מ-1600 שנה  
 
 
חדשות נענע 

הטאליבן החליטו להחריב את פסלי הבודהה, שכן לדבריהם הם אנטי-מוסלמים. לטענת הטאליבן אין בכך פגיעה בחופש התרבות של המיעוטים במדינה. מחאות קשות ברחבי העולם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לוחמי מחתרת הטאליבן האיסלאמית באפגניסטן אישרו הבוקר (שבת) כי ניתצו והרסו פסל בודהה בן יותר מ-1,600 שנה שהוצב בעיר במיאן, 130 ק"מ צפונית-מערבית לבירה קאבול. הלוחמים ערפו את ראשו ורגליו של הפסל העתיק, יחד עם פסלי בודהה נוספים, למרות מחאה עולמית חריפה נגד המעשה, כולל מדינות מוסלמיות, ובקשה מצד האו"ם להימנע מצעד זה.

הטאליבן לא שעו להפצרות הבינלאומיות לשמר פסלים עתיקים בעלי חשיבות תרבותית וארכיאולוגית והמתעדים חלק מההיסטוריה האפגנית.
 

הטאליבן רואים בעשיית פסל ובפסל עצמו כנוגדים את חוקי האיסלאם. למרות זאת, הם טוענים כי השמדת הפסלים איננה באה לפגוע בתרבויות השונות במדינה. "ההרס אינו מצביע על שלילת החופש של המיעוטים", דברי שר המידע והתרבות.

רוסיה, גרמניה ופקיסטן גינו את תכניות השלטון האפגני הקיצוני וביקשו ממנה לשקול את העניין מחדש. הודו הצטרפה לגינוי והודיעה כי תעשה כל שביכולתה למנוע את ההרס, שיפגע קשות ברגשותיהם של מיליוני בודהיסטים במדינה. בין הפסלים שייהרסו, המוני פסלים עתיקים של בודהה, חלקם מן המפורסמים והחשובים ביותר בעולם.

"נעלה את הנושא בכל פורום בינלאומי ונעשה מאמצים לעצור את השמדת הפסלים של אדוננו בודהה", אמר השר לעניינים פרלמנטרים של הודו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by