בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מרכז העבודה בחר: פואד שר הביטחון, פרס שר החוץ  
 
 
חדשות נענע 

שלום שמחון יהיה שר החקלאות.
אפרים סנה נבחר במקום הראשון בסיבוב השני. מיד אחריו - דליה איציק. סלאח טריף יהיה השר הראשון בן מיעוטים בממשלות ישראל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
למעלה מ-1000 חברי מרכז מפלגת העבודה, שהם כשלושה רבעים של כלל חברי המרכז, בחרו היום (שישי) את בנימין (פואד) בן-אליעזר לתפקיד שר הביטחון בממשלת האחדות הלאומית של ראש הממשלה הנבחר, ח"כ אריאל שרון. השר שמעון פרס נבחר ברוב קולות לתפקיד שר החוץ וח"כ שלום שמחון נבחר לתפקיד שר החקלאות. בסיבוב השני נבחרו לתפקידי שרים - סגן השר אפרים סנה, השרה דליה איציק, השר רענן כהן וח"כ סלאח טריף.
 
בסבב הבחירות הראשון שנערך הבוקר (שישי) בחרו חברי המרכז את המועמדים לאיוש תפקידי שר הביטחון, שר החוץ ושר החקלאות. בקרב המעניין מכל על תפקיד שר הביטחון זכה בן-אליעזר ב-550 מקולות הבוחרים, שהם כ-44.9 אחוזים, בהתמודדות מול וילנאי וסנה. לאחר היוודע התוצאות אמר סנה בראיון לערוץ הראשון כי לו הסיר וילנאי את מועמדותו, הוא מאמין שהיה מנצח את בן-אליעזר. סנה זכה בכ-32 אחוזים מקולות הבוחרים, בעוד וילנאי זכה בכ-23 אחוזים בלבד.

בשעות הצהריים הסתיים הסבב השני, שבו בחרו חברי המרכז את חמשת השרים הנותרים. במקום הראשון בסבב זה זכה סנה במקום הראשון עם 715 קולות. מיד אחריו, במקום השני, השרה דליה איציק עם 706 קולות. במקום השלישי זכה מתן וילנאי עם 693 קולות. במקומות הרביעי והחמישי זכו מזכ"ל מפלגת העבודה, השר רענן כהן, וח"כ סלאח טריף. טריף יהיה בן המיעוטים הראשון הנושא בתפקיד מיניסטריאלי בממשלות ישראל.
 

בן-אליעזר: אין מו"מ תחת אש

לפי ההערכות במפלגת העבודה, סנה עתיד לבחור בתפקיד שר התחבורה. דליה איציק תבחר ככל הנראה בתיק התעשייה והמסחר, כך שלמתן וילנאי ייוותר תיק המדע, התרבות והספורט, בו הוא מחזיק גם היום. רענן כהן וסלאח טריף יכהנו כשרים בלי תיק. אם יחליט רענן כהן לפרוש מתפקיד מזכ"ל מפלגת העבודה, אותו הוא ממלא במקביל לתפקידו כשר, צפוי להחליפו ח"כ לשעבר ניסים זוילי, שכיהן כבר בתפקיד בעבר.

בן-אליעזר, המיועד כאמור לתפקיד שר הביטחון, חזר היום בראיון לערוץ הראשון על עמדתו לפיה אין לקיים משא ומתן תחת אש. בן אליעזר אמר: "אני אעשה כל מאמץ כדי שהפלסטינים יגיעו מהר מאוד למסקנה שעדיף ורצוי לבחור את זירת הקרב במקום אחד ויחידי - וזה שולחן הדיונים".

הוא הוסיף: "אני מתנגד התנגדות חריפה מאוד לענישה קולקטיווית, כי אני חושב שרוב העם הפלסטיני כן רוצה להגיע לאיזשהו הסדר".

לדבריו, בתקופת כהונתו כשר ביטחון הוא ינסה לפגוע ביותר מטרות נקודה - מתוך ניסיון להגיע
למבצעי הטרור ושולחיהם.

בן-אליעזר ציין כי ראש הממשלה היוצא, אהוד ברק, שהתקשר לברכו, היה מרוצה מבחירתו לתפקיד. גם השר המיועד ראובן ריבלין, מקורבו של ראש הממשלה המיועד שרון, אמר כי "פואד הוא איש כלבבו של אריק". שרון עצמו התקשר אף הוא לברך את בן-אליעזר על בחירתו במרכז מפלגת העבודה. שרון וברק התקשרו לברך גם את סלאח טריף, בן העדה הדרוזית, שיכהן, כאמור, כשר בממשלתו של שרון. ח"כ ריבלין אמר כי שרון עתיד למלא את תפקידו של טריף בתוכן, וכי הוא מייחס חשיבות רבה לנושא תפקיד השר הלא היהודי בממשלתו.

בתוך כך נערכים במפלגת העבודה לקראת הבחירות לראשות המפלגה ולתפקיד מועמדה לראשות הממשלה. בן-אליעזר, שהכריז כבר על מועמדותו לתפקיד, שיפר היום עמדות בהתמודדות מול המועמד המוביל - יו"ר הכנסת, אברהם בורג. בורג, שתמך במועמדותו של סנה לתפקיד שר הביטחון, נחל היום כישלון משמעותי ראשון במפלגת העבודה מאז הכריז על מועמדותו לתפקיד יו"ר המפלגה.


האם לשרי העבודה תהיה השפעה של ממש על המדיניות בממשלת שרון? מדברים על זה עכשיו בפורום אקטואליה בנענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by