בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סטודנטים מחיפה יצרו אביזרי עזר לעיוורים 
 
 צעצועים יחודיים. סיוע לעיוורים (רויטרס)   
 
הארון תחאוכו

סטודנטים באוניברסיטת חיפה יצרו צעצועים ייחודיים לילדים עיוורים. מרצה בחוג: הילדים המתקשים יוכלו לראות ולמשש את הספרים האהובים עליהם-"מיץ פטל" ו"איה פלוטו"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סטודנטים מהחוג לריפוי בעיסוק באוניברסיטת חיפה יצרו משחקים, ספרים וכלי עזר לילדים עיוורים ולילדים בעלי פיגור קשה. מהאוניברסיטה נמסר כי מעתה יוכלו הילדים המתקשים לראות למשש את הספרים האהובים עליהם - "מיץ פטל" ו"איה פלוטו".

חיה כפתורי, מרצה בחוג לריפוי ועיסוק באוניברסיטה, אומרת כי הילדים יוכלו מעתה לשחק במבוך המבוסס על הספר "הזחל הרעב" ובמשחקים כמו משחק הזיכרון ואיקס-מיקס-דריקס. "כיום יש בארץ מחסור בצעצועים ובאביזרי עזר לילדים עיוורים ולילדים הסובלים מפיגור. הצעצועים המיוצרים בחו"ל יקרים מאוד וכמעט ולא מיובאים לישראל", היא אומרת. כפתורי יזמה לפני כשלוש שנים את הרעיון לפרויקט.

לדבריה, התרומה בעבודותיהם של הסטודנטים לאוכלוסיות אלו היא רבה משום שהיא מאפשרת לילדים לפתח חושים שונים וללמוד פעולות פשוטות בהן הם מתקשים. "גם הסטודנטים יוצאים נשכרים מהפרויקט בכך שהם מפתחים את היצירתיות ואת הקשר עם אוכלוסיית המטופלים", אומרת כפתורי.
 

הפרויקט יסייע לבצע פעילויות יומיומיות

 
בנוסף יצרו הסטודנטים גם עבודות שמטרתן ללמד ביצוע פעולות שונות כמו צחצוח השיניים ולבישת בגד. אחת הסטודנטיות, בתיה כהן, בנתה משחק שבמסגרתו צריכים הילדים להתאים בין היתר שמפו לפעולת חפיפת שיער וסכו"ם לאוכל. "המשחק ילמד אותם כיצד לבצע פעילויות יומיומיות כמו אכילה ורחצה ומטרתו היא שיוכלו לעשות זאת בכוחות עצמם", היא אומרת. בתיה חולמת להיות מרפאה בעיסוק לאחר שתסיים את הלימודים בתחום והרעיון למשחק זה עלה בעקבות מפגש שלה עם אוכלוסיה זו.

"ניכרה השקעה רבה מאוד של הסטודנטים בחשיבה, בעיצוב, ובהתאמת הצעצועים לילדים לקויי ראייה", אומרת שרון שפר, מדריכה מחוזית לליקויי ראייה ועיוורים מטעם משרד החינוך. שפר ליוותה את הסטודנטים במהלך הפרויקט והסבירה להם את צרכיהם השונים של הילדים. "המשחקים שיצרו הסטודנטים מהווים חיזוק ללמידה היומיומית של הילדים ומשפרים אצלם מיומנויות רבות", ציינה שפר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by