בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
יש בנייה ירוקה 

יש בנייה ירוקה

 
 
דני תמרי

מקימי הישוב מיכל שבגלבוע מסבירים למה הקמת היישוב דווקא תשמר את הריאות הירוקות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הישוב מיכל, שאמור לקום על הרכס המזרחי של הר הגלבוע, הוא תולדה של תכנון עדין ורגיש לפיתוח הגלבוע, מתוך הצורך הקיומי והקריטי להגדיל את האוכלוסיה על ההר. על ידי הגדלת האוכלוסיה ניתן יהיה לספק שירותים וליצור מסגרת חיים איכותית סבירה באזור מרוחק ומבודד.

מאז תחילת ההתיישבות על הגלבוע לפני 43 שנים ועד היום, משנה לשנה גדלה "אוכלוסיית" האירוסים על הגלבוע. ומאז עלו שלושת הישובים על ההר - מעלה גלבוע, מירב ומלכישוע - כמות האירוסים גדלה. אלו הן עובדות מוצקות שאין עליהן עוררין, גם בקרב מדענים.

הר יצפור איננו שמורת טבע מוכרזת. מדובר באזור הנמצא בשולי יער אדם, חלקו על שדה חרוש. שמורת האירוסים המוכרזת נמצאת בהר ברקן, כשני קילומטרים צפונה להר יצפור.הר יצפור יועד לשמורה בתכנית המתאר הארצית לשמורות טבע, אך לא הוכרז ועד היום לא נעשה כל הליך להכרזה.

אנו נעשה הכל על מנת שלא לפגוע באירוס הגלבוע. בחורף סומן מיקומם של האירוסים הנמצאים במקום. בעקבות זאת נגרעו מספר מגרשים לבניה. את פקעות האירוסים הנותרים ניתן יהיה להעתיק לאתר אחר על הרכס מבלי שיינזקו.

המועצה האזורית בקעת בית שאן היא מועצה "ירוקה". במועצה כ - 26,000 דונם שמורות טבע מוכרזות ועוד כ – 45,000 דונם המהווים 29.3 אחוזים מכל שטחי המועצה הנמצאים בהליכי תכנון והכרזה. המועצה ואנשי הישובים עצמם, לרבות אלה המיועדים ליישב את "מיכל" הם אוהבי טבע ושומרי טבע, לא פחות מאלה המצהירים על כך בהתנגדותם להקמת הישוב. אנשי העמק חיים תוך רגישות רבה לערכי הטבע, והישוב החדש רק יסייע בשמירה עליהם.

אנו רואים בהקמת הישוב "מיכל" מעשה המשלב שמירה על ערכי טבע מוגנים היקרים לליבנו, יחד עם הרחבה מבוקרת של מפעל ההתיישבות בהר, הקרוב לליבנו וחיוני לא פחות.

דני תמרי הוא המלווה של היישוב מיכל מטעם המועצה האזורית בקעת בית שאן
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by