בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הדלאי למה יגיע לביקור בישראל 
 
 ביקור שני. הדלאי למה (רויטרס)   
 
הארון תחאוכו

המנהיג הטיבטי, הדלאי למה ה-14, יבקר באוניברסיטת בן-גוריון וייפגש עם אנשי תקשורת, כלכלנים וראשי ארגוני זכויות אדם. במהלך ביקורו יוענק ללמה אות "יקיר הנגב"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הדלאי למה ה-14, מנהיגו של העם הטיבטי, צפוי לבקר בישראל ב-15 בפברואר, כאורח של עמותת יטיב-ידידי טיבט בישראל ואוניברסיטת בן-גוריון. בביקורו בישראל ייפגש הדלאי למה עם אנשי תקשורת, כלכלה ועסקים, ראשי הארגונים לשינוי חברתי וזכויות אדם ונציגים נבחרים של מערכת המשפט בישראל.

הגופים העיקריים אשר משתתפים בביקורו של הדלאי למה בישראל הם: אוניברסיטת בן גוריון, האוניברסיטה העברית, משכנות שאננים, המכון הישראלי לדמוקרטיה, שתיל מיסודה של הקרן החדשה לישראל, ו- holy land trust בבית לחם.

הדלאי למה, זוכה פרס נובל לשלום, מחזיק בעמדה הדוגלת בהידברות בדרכי שלום ובויתור על הפעלת אלימות וכוח. הדלאי למה הוא מנהיגם הרוחני והדתי של מיליוני בודהיסטים בעולם ורבים מאזרחי העולם רואים ביישום ערכיו מפתח לחיים טובים יותר. הדלאי למה הוא מנהיגה המדיני והלאומי של האומה הטיבטית ושל קהילת הגולים הטיבטים בהודו.

אחד האירועים המרכזיים בביקורו של הדלאי למה יהיה באוניברסיטת בן גוריון, ביום חמישי, 16 בפברואר, במהלכו יוענקו לו אות "יקיר הנגב", בטקס מיוחד שייערך לכבודו באוניברסיטה.
 

ביקור שני של הדלאי למה בישראל

 
האות יינתן לו "כהוקרה למנהיג רוחני המתווה דרך של שלום ופיוס, חמלה ואהבת הזולת למאמינים רבים ברחבי העולם; מתוך הערכה לאדם הניצב כסלע איתן על משמר המסורות העתיקות ומסמל את תקוותם של בני עמו לזכות בריבונות, עצמאות וחירות; לחתן פרס נובל לשלום לשנת 1989, המוביל את בני העם הטיבטי למעלה מחמישה עשורים מתוך אחריות חובקת-כל וברוח ההבנה והסובלנות, האחווה והכבוד ההדדי".

לדברי פרופ' אבישי ברוורמן, הנשיא היוצא של האוניברסיטה ומועמד לכנסת מטעם העבודה, הדלאי למה יזכה לכבוד הרב בגלל מנהיגותו הרוחנית והמוסרית ובגלל ההערכה העצומה שהוא רוחש למה שנעשה עד כה בנגב.במהלך הביקור באוניברסיטה, שיתקיים במעמד הנשיאה הנכנסת של האוניברסיטה, פרופ' רבקה כרמי, ירצה הדלאי למה בפני סגל האוניברסיטה בנושא "החמלה והפרט", וישיב על שאלות מהקהל.

הדלאי למה ביקר באוניברסיטת בן-גוריון לראשונה בחודש נובמבר 1999, כאורחו של פרופ' ברוורמן, שהעניק לו מטעם האוניברסיטה את הפרס האקומני לסובלנות ולהבנה דתית וחברתית על שם לדיסלב לסט.הפרס מוענק על ידי האוניברסיטה לאישיות דתית בעלת שם עולמי או לאישיות או גוף הזוקפים לזכותם תרומה חברתית יוצאת דופן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by