בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בלוג: ביקורת התקשורת 

בלוג: ביקורת התקשורת

 
 
וולווט אנדרגראונד

וולווט אנדרגראונד, עיתונאית אנונימית ו"עירנית", כפי שבטח הגדירה אותה הגננת, נוברת בקישקעס של הבראנז'ה ושולה ממצאים מעניינים. הבאזז בשיאו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שיקולי העריכה הם שיקולי אגו

הכותרת הראשית בידיעות היא "שוחד המיליונים", על כתב האישום החמור נגד הח"כ והשר לשעבר שלמה בניזרי. כתב האישום הוגש בעקבות תחקיר "7 ימים" מדצמבר 01'. גם עמ' 2-3 הנחשבים מוקדשים לעניין. הייתם אומרים שזה הדבר הכי חשוב שקרה היום במדינה, ואין על כך עוררין? בכלל לא.

מעריב, שלא יכול היה לקחת חלק בהילולה, דחק את הידיעה לעמ' 18 הנידח, מבלי להזכיר חס ושלום את החלק של ידיעות בפרשה. העובדה שאתמול הזכיר מבקר הטלוויזיה שלהם את עמיתו מעבר לכביש היא או מקרית, מבחינת אישור הממונים, או עוברת אותם, כל עוד מדובר באיזה הכפשה טלוויזיונית שעשתה גל קטן בביצה. אבל לא כשמדובר בתחקיר-דגל של העיתון של המדינה. למען הסר ספק, אם הדברים היו הפוכים, ידיעות היה נוהג באותה דרך, שלא תחשבו שיש פה צדיק ורשע.

גם הארץ מפרסם את הידיעה אי שם, לקראת סוף "כל חדשות היום", מבלי לתת קרדיט לידיעות.

מסקנה - סדר היום הציבורי, הכותרת הראשית של עיתון, במקרה הזה, נקבע לפי שיקולי אגו בלבד. אין כאן היררכיה של נכון או לא נכון, חשוב או לא חשוב. ואם היה נדמה לכם שיש, חראם עליכם.

על מה כן היו כולם תמימי דעים? על פרשת ענבל גבריאלי. אה, צוהלים כולם, סוף סוף המשטרה חושדת במה שתמיד ידענו. "24 שעות" ו"המגזין" מקדישים לנושא את כתבת השער שלהם, פלאס ידיעות בעמודי החדשות, ותהיות אם זה בסדר שהיא השתמשה בחסינות שלה שלא לערוך חיפוש בבית המשפחה. ברור שלא.

"24" מביא בשער שלו שתי תמונות לכל אחד מהמלאכים לבית גבריאל, בפרונט ובפרופיל, כנראה כדי ליצור זיקה בין זה לבין פרופילים משטרתיים, אבל הניסיון נכשל, ונותר בגדר מיצג תמוה.

---------------

"העלוקה" מביא את הסיפור הטראגי של חנן עזרן, הטוען שלא אמר למישהו "מרוקאי מטומטם", כפי שחושדים בו. אבל מה קרה לטקטס? שכחו לסדר אותו מחדש, אחרי צריבת צילום המגזין הארכיוני המפונפן.

---------------

ואגב, דיזנגוף ולא דיזינגוף

---------------

בראיונצ'יק שערך רז שכניק עם יעל בן-דב ("24", ע' 17), כתוב בכותרת המשנה "תחתוני סבתא". לידיעת הגברים: אין יותר תחתוני סבתא. אפילו הסבתות לא לובשות יותר תחתוני סבתא. תשאלו את אודטה.

ובאמת ענתה בן-דב בתשובה לשאלה בראיינט או ג'ורדן "...הוא בשר יותר טרי ובטח יש לו יותר גדול כי הזן משתבח"? לא מאמינה. היא הייתה פעם קצת יותר אינטליגנטית.

--------------

נראה שרפי גינת התקנא בכתבת מכוני הליווי של "עובדה" בשבוע שעבר, כי היום נראה מה עושות תלמידות כיתה י' בלילות. רמז: לא שיעורים בתושב"ע.

--------------

למה מביא מדור ברנז'ה של nrg את תקציר הדברים של שלי יחימוביץ' בטור שלה באתר של העבודה בלי שום תוספת? זאת נקראת ידיעה עיתונאית? כנראה שצריך להביא עוד אלף עורכים חדשים לnrg.

--------------

אייס? נייס

שורו, הביטו וראו, עלה האייטם המקיף באייססססס. אחר כך אבדוק טעויות, ובינתיים הגישו לי מלחי הרחה. תכף אשוב, לא לפני שאני חותמת פה על כמה חוזים, והודפת את כתבי ה-BBC. הם מתעקשים, מה לעשות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by