בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
זעם בליכוד: דרישות ש"ס מופרזות 

זעם בליכוד: דרישות ש"ס מופרזות

 
 
חדשות נענע 

בין הדרישות: שר לענייני פרויקטים חברתיים, נציג בוועדה למינוי שופטים, הכשרת הערוצים הפיראטים, העברת חוק טל בהקדם ושינוי שיטת הבחירות. הליכוד: לא ניכנע לסחטנות

 
 
 
 
 
 
 
 
 

צוות המו"מ של הליכוד ייפגש היום (ראשון) עם צוותי ש"ס וישראל בעלייה, על מנת לנסות ולהשלים את המו"מ להקמת הממשלה עד יום שלישי, כך שניתן יהיה להציג את הממשלה ביום רביעי.
 

בין הדרישות שמציבה ש"ס: שר לענייני פרויקטים חברתיים במשרד ראש הממשלה, מינוי של נציג מטעמה לוועדה למינוי שופטים, הכשרת ערוצי הרדיו הפיראטים בתוך שלושה חודשים והעברה של חוק טל בהקדם.

המחלוקת העיקרית היא בנושא שינוי שיטת הבחירות. הליכוד התחייב בפני ישראל אחת לשנות את שיטת הבחירות כבר בשנה הקרובה. בש"ס דורשים ששרון ידחה את שינוי שיטת הבחירות, כך שהבחירות הקרובות, בעוד שנתיים וחצי, תיערכנה עדיין בשיטת הבחירה הישירה לראשות הממשלה, המיטיבה עם ש"ס.

"לא ניכנע לסחטנות", אמרו בליכוד, "נהגנו בש"ס בכבוד, החזרנו לה את תיק הפנים שנלקח ממנה בממשלתו של אהוד ברק, ואנו מצפים ממנה להחזיר יחס". בסוף השבוע אמרו מקורבים לשרון כי "הלוואי וניתן היה להקים ממשלה ללא ש"ס. ממשלה ציונית, עם המפד"ל ושינוי, ועם יהדות התורה בקואליציה".

בסוף השבוע פורסם כי לנוכח תביעותיה של ש"ס, הורה שרון לצוותו לפתוח במו"מ קואליציוני עם שינוי. דובר הליכוד מסר כי לא נקבעה כל פגישה עם שינוי. יו"ר שינוי ח"כ יוסף לפיד אמר אמש, כי ברור לו שמשתמשים בשינוי על מנת לאיים על המפלגות החרדיות, וגם זו לטובה. לפיד הבהיר כי ייכנס למו"מ רציני עם הליכוד רק על בסיס ביטולו של חוק טל וויתור על הארכת הפטור לבחורי הישיבה.

בתוך כך נסגרה חלוקת התפקידים הבכירים בש"ס. יו"ר המפלגה אלי ישי יהיה שר הפנים, ח"כ שלמה בניזרי יהיה שר העבודה והרווחה וח"כ אלי סויסה יהיה במשרד הבריאות. בתפקיד שר הדתות ישמש מנכ"ל המפלגה אשר אוחנה.
 

רוצים לדבר על זה?

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by