בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שיר בעיתון ישראלי: הערבים "חורשים בלילות להאדיר מינם" 

שיר בעיתון ישראלי: הערבים "חורשים בלילות להאדיר מינם"

 
 
אסא וולפסון

היועץ המשפטי לממשלה הורה לפתוח בחקירה נגד עיתון שפירסם שיר בשם "פרדיגמת ליברמן", בחשד להסתה וגזענות נגד ערבים. ממלא מקום עורך העיתון: מזוז אינו מבחין בין טקסט פוליטי ושירה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, הורה אתמול (רביעי) לפתוח בחקירה כנגד העיתון "וסטי" ונגד גרשון בן יעקב, בחשד להסתה ולגזענות נגד ערבים. כך דווח באתר הארץ. העיתון פירסם באוגוסט האחרון שיר בשם "פרדיגמת ליברמן" בו מופיעות שורות המייחסות למגזר הערבי קצב התרבות גבוה ונרמז, לכאורה, כי הדבר מייצג מעין קונספירציית השתלטות על ישראל.

בין השורות המופיעות בשיר, נאמר כי הם [הערבים] "חורשים בלילות כדי להאדיר מינם" וכי
"נקבת שפן, חתולה, ארבה, אינן יודעות תשוקה מעין זו". מזוז מסר את החלטתו למרכז מוסאווא לזכויות האזרחים הערבים בישראל, שפנה אליו בנושא זה לפני מספר חודשים במכתב שכתב עו"ד פואד עאזר בו נאמר כי "התבטאויות מעין אלו מעלות קונוטציות מזעזות ויוצרות דה-הומאניזציה של חלקי אוכלוסייה בשל השתייכות לאומית, תרבותית וצבע עור; בעיקר לאור שימוש "המשורר" בדימויים מחרידים הלקוחים מעולמות אחרים".

ממלא מקום עורך העיתון "וסטי", סרגיי פודרדיז'נסקי, הביע את מחאתו על החלטתו של מזוז בטענה כי אינו מבחין בין טקסט פוליטי לבין שירה שלה "חוקים אחרים". פודרדיז'נסקי ביקר את הדמוקרטיה הישראלית בה נמנע חופש הביטוי "במדינה פוסט ציונית".
 

ממלא מקום העורך: זה תרגיל מסריח

 
הוא סירב לחשוף את שמו האמיתי של מחבר הפרדיגמה והוסיף כי "זהו תרגיל מסריח שכמוהו לא ראינו שנים. עדיף שהמשטרה תמצא קודם את כל הפוליטיקאים המושחתים, לפני שהיא מחפשת את המשורר".

במרכז מוסאווא הביעו שביעות רצון מההחלטה לפתוח בחקירה, אך מסרו כי הם מעדיפים לחכות לתוצאות החקירה כדי "לוודא שאכן קיים רצון מצד היועמ"ש, למיגור תופעת ההסתה לגזענות כלפי הציבור הערבי".

ה"יצירה" של גרשון בן יעקב פורסמה בכמה חלקים בעמודי הפרשנות הפוליטית של העיתון "וסטי". בפרק שסביבו התגבשה התלונה נכתב כי "בעיית ערביי ישראל ופרותיו-חלום בלהות; מספר ערביי ישראל כבר עבר רף המיליון, וצומח במהרה. תביט בהם - וחשכו עיניים! אגיד בלי להעליב את היהודים: הערבים חורשים בלילות כדי להאדיר מינם. מה זה- ליקוי אור ירח, נפיחת מלאך המוות, סימן הפורענות? נקבת שפן, חתולה, ארבה, אינן יודעות תשוקה מעין זו".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by