בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ליו"ר ההסתדרות יש רעיון לצמצום העוני 

ליו"ר ההסתדרות יש רעיון לצמצום העוני

 
 
עופר עיני

עופר עיני סבור שאכיפה רצינית של חוקי העבודה תחלץ עשרות אלפי אנשים ממצבם הקשה. הוא קורא לשיתוף פעולה בנושא עם משרדי הממשלה והמעסיקים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
דו"ח העוני שפורסם בשבוע שעבר, לימד אותנו שוב שחלק גדול מהעניים במדינת ישראל הם אנשים עובדים. מהנתונים הקשים מסתבר, כי במקרים רבים אחד או אפילו שניים מבני המשפחה עובדים ולמרות זאת, הם וילדיהם מצויים מתחת לקו העוני. רק בתחילת השבוע פירסמה הלמ"ס כי 26% מסך כל משרות השכיר בנובמבר 2005 – 665,300 עובדים - היו של עובדים המשתכרים עד מחצית השכר הממוצע במשק, כלומר 1945 ₪ לחודש בממוצע.

מספרם הרב של העובדים העניים נובע, בין השאר, מאכיפה לקויה של חוקי העבודה. המדינה חוקקה חוקים שנועדו להגן על העובדים, שכרם וזכויותיהם, אבל החוקים אינם נאכפים. כדי לנסות ולשפר את מצבם של העובדים העניים, מעבר לשינוי מהותי במדיניות הכלכלית של הממשלה, יש לפעול בדחיפות לאכיפה מידיית של חקיקת העבודה במדינת ישראל - חוקי המגן, ההסכמים הקיבוציים וצווי ההרחבה.

למשל - חלק גדול מהעובדים שאמורים לקבל שכר מינימום אינם מקבלים אותו במלואו. מלכתחילה שכר המינימום הוא נמוך, 3335 ₪ למשרה מלאה בחודש, אבל ישנם הרבה מאוד אנשים שאינם חוזרים הביתה בסוף החודש גם עם הסכום הזעום הזה. ישנן חברות ציבוריות גדולות שמוציאות מכרזים לחברות קבלני נקיון, שבהם תנאי הסף כל כך נמוכים שאפשר לעמוד בהם רק אם מפרים את החוק. ישנם אלפי עובדי רשויות מקומיות ומועצות דתיות שאינם מקבלים שכר כלל, למרות שהם באים לעבודה בוקר בוקר. עובדים רבים נקנסים במאות שקלים בגלל שחסר כסף בקופה, אחרים אינם מקבלים תוספת לשעות נוספות. כל הדברים הללו אסורים על פי חוק ונוגעים בדרך כלל לעובדים בשכר נמוך שמגרדים את קו העוני.

להערכתי, אכיפתם של חוקי העבודה בישראל עשויה להוציא ממעגל העוני עשרות אלפי עובדים. לכן אני מציע את הקמתו של צוות אכיפה משותף להסתדרות ולמשרד התמ"ת, שיפקח על חוקי העבודה בישראל. צוות זה יבדוק את אכיפתם של חוקי העבודה במיגזר הציבורי והפרטי. צוותים נוספים יבדקו את תנאי המכרזים והחוזים לעבודות חיצוניות, במיוחד לגבי עובדים בשכר נמוך. מבדיקות שונות שערכה ההסתדרות לאחרונה, עולה כי פעמים רבות תנאי המכרז ההתחלתיים אינם מאפשרים כלל שמירה על מינימום התנאים המגיעים לעובדים על פי חוק. בנוסף, אני סבור כי יש להתנות מענקים למפעלים וחברות, בשמירה ופיקוח על חוקי העבודה. וכמובן, יש לדאוג לתשלום מיידי של שכרם של העובדים והגימלאים במשק ששכרם מולן, כגון עובדי הרשויות המקומיות והמועצות הדתיות.

הפיקוח על תנאי ההעסקה של העובדים הוא באינטרס משותף של המדינה, המעסיקים וההסתדרות: המדינה מתקשה לפקח על ביצוע חוקים שהיא עצמה חוקקה, המעסיקים מתקשים לעמוד בתחרות מול מעסיקים קטנים שמפרים את זכויות העובדים שלהם וההסתדרות שמעוניינת להגן על העובדים. כך, בהשקעה קטנה יחסית ותוך ניצול הידע המקצועי הנרחב של ההסתדרות, אפשר יהיה להוציא עובדים רבים ממעגל העוני.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by