בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בקרוב: סיומות אינטרנט חדשות 

בקרוב: סיומות אינטרנט חדשות

 
 
אהוד קינן

איגוד האינטרנט העולמי יאשר את שבע הסיומות החדשות לרישום ולשימוש הקהל הרחב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שבע הסיומות החדשות לשמות דומיין ברשת האינטרנט יאושרו בשבוע הבא בכנס אייקן (ICANN - איגוד האינטרנט העולמי לרישום שמות ומספרים), שיערך במלבורן, אוסטרליה.
 
בכך יפתחו הסיומות Info, Biz, Name, Museum, Coop, Pro ו-Aero לרישום ולשימוש הציבור הרחב. כך מסר מנכ"ל LLC Afilias, משה פוגל, בכינוס השנתי החמישי של איגוד האינטרנט הישראלי, ISOC-IL, שנערך אתמול בכפר המכביה.

פוגל אמר, כי רישום מוקדם לדומיינים (כתובות האינטרנט) עם הסיומות החדשות, יתבצע בחינם, דרך החברות שקיבלו את אישור אייקן לעסוק בעניין. הזוכה בדומיין יבחר באופן אקראי מתוך מאגר הנרשמים לאותה כתובת, וישלם את המחיר הרגיל לכתובת. כתובת אינטרנט עולה היום בסביבות מאה דולר.

כל סיומת אינטרנט מיועדת לשימוש בתחום מסוים. למשל, org מיועדת לאתרים של ארגונים ללא מטרות רווח, ו-com מיועדת לאתרים מסחריים. לדברי פוגל, רבות מבין חמישים מיליון הכתובות, הרשומות היום, משמשות למטרה שונה מזו לה יועדו. הסיומות החדשות תפתורנה את הבעיה, בכך שתאפשרנה סיווג מדויק יותר של סוגי האתרים.

"לפני שנה מישהו אמר לי, שתוך שנה יהיו אלף סיומות חדשות", אמר פוגל בתגובה להערכה דומה, שניתנה על ידי אחד המשתתפים בכנס. עם זאת העריך, כי מספר סיומות יתווספו בהדרגה בשנים הקרובות.

בנובמבר אשתקד, החליט אייקן על הוספת הסיומות החדשות, על מנת להקל על הצפיפות בסיומות הקיימות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by