בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
משרד המשפטים מעוניין לייקר ההליך המשפטי 

משרד המשפטים מעוניין לייקר ההליך המשפטי

 
 
דנה פאר

משרד המשפטים מבקש להטיל אגרה על כל הליך ביניים בתיקים האזרחיים שנידונים בבתי המשפט. המשמעות: כל תביעה תתייקר בעשרות עד מאות שקלים לכל הפחות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משרד המשפטים מבקש להטיל אגרה על כל הליך ביניים בתיקים האזרחיים שנידונים בבתי המשפט. משמעות ההחלטה: ייקור משמעותי של ההליך המשפטי עבור אזרחי ישראל. היום (ראשון) תדון ועדת חוקה, חוק ומשפט בנוסחן הסופי של התקנות שמציעה הממשלה. במידה והוועדה תאשר את התקנות, יתייקרו תביעות אזרחיות בעשרות עד מאות שקלים לכל הפחות. כך מדווח אתר "הארץ".

לשכת עורכי הדין ואיגוד העובדים הסוציאליים מתנגדים לתקנות המוצעות, אבל משרד המשפטים מקדם אותן בטענה שהאגרות נדרשות כדי למנוע שימוש לרעה בהליכי ביניים, אשר מגדילים את העומס של בתי המשפט, שעמוסים גם כך. בתשובה לכך טוענים מתנגדי האגרות כי גם כיום מוסמכים בתי המשפט להטיל הוצאות על מתדיינים שנוקטים בהליכי סרק כדי לעכב או למנוע החלטות שיפוטיות.

לדברי עורך הדין יובל אלבשן, מחבר הספר "זרים במשפט", "האגרות הנוספות הן פגיעה נוספת בזכויות הגישה לבית המשפט של אוכלוסיות מוחלשות והגדלת אי השוויון של מערכת המשפט. דווקא בתקופה שמרבית השירותים החברתיים מקוצצים היה ראוי להוזיל את השירותים המשפטיים, שהם הכתובת האחרונה שמגנה על האזרח מפני שרירות השלטון ובעלי ההון".

האגרה על הליכי ביניים מתווספת לאגרה שחייבים תובעים לשלם עבור פתיחת הליך בבית המשפט, אלא אם הם זוכים לפטור בשל מצבם הכלכלי. כדי לקבל פטור מאגרה, אדם צריך להגיש תצהיר על הרכוש שלו ושל קרוביו ולהביא הוכחות על מקורות הכנסתו בששת החודשים האחרונים, הליך שגם כיום מרתיע רבים מלפנות לבתי משפט.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by