בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מונולוגים מהוואגינה 

מונולוגים מהוואגינה

 
 
מיי-רב חכמוף ואורי דישון

ראיון מיוחד לכבוד וולנטיין די. הצצה נדירה לחייהם של מטפלי סרוגייט, בני זוג חלופיים, המספרים על אהבה, מגע וסקס בדרך לריפוי בעיות מין. ועל המחיר שהם משלמים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אילוסטרציה (ASAP)
 אילוסטרציה (ASAP)   
חדר הפגישות בקליניקה של ד"ר רונית אלוני מכיל ספה, שני כסאות וכמה מגזינים. שני חדרי הטיפול כבר יותר אינטימיים. יש בהם מיטות, שידות עם אמצעי מניעה במגירה, ומקלחות צמודות. הם נראים כשילוב בין חדר של פסיכולוג וחדר בבית מלון, ונדמה שממש אפשר לשמוע אנחות מעבר לדלתות.

"אתה צריך לשמוע את נועה מטפלת" צוחק דן, בן 48, גרוש ואב לשניים. דן ונועה (השמות בדויים, לבקשת הקליניקה) הם שניים מתוך תריסר הסרוגייט שעובדים אצל ד"ר אלוני. מקצועם של הסרוגייט הוא טיפול מיני: פתרון בעיות בתפקוד המיני – באמצעות מין. סדרת הטיפולים שהם מעניקים כוללת מגע מיני מלא, ועולה אלפי שקלים.

דן, איש קבע לשעבר, הוא הסרוגייט המבוגר ביותר בקליניקה, ובעל ותק של חמש שנות טיפול. הוא משדר פתיחות ומתנסח בבהירות. עיניו כחולות ויש לו שיער מאפיר קצוץ. הוא מתפרנס מהנדסת מחשבים, והסרוגייט הוא עיסוק נוסף בעבורו. וכן, הוא נהנה בעבודה.

"הסיבה שהסכמתי להתראיין בצורה כזו היא כדי שיותר אנשים ידעו על המרפאה. מגיע לכאן אפס פסיק אפס מהאוכלוסיה שבאמת זקוקה לטיפול מהסוג שאנחנו נותנים, פשוט מפני שאנשים לא יודעים עליו. אנשים יסיימו את חייהם בלי לחוות חיי מין מלאים, רק בגלל שפשוט לא ידעו שאפשר לטפל בבעיות שלהם".
 

כך זה עובד

אילוסטרציה (ASAP)
 אילוסטרציה (ASAP)   
הטיפול בקליניקה כולל מעקב צמוד של סקסולוג, שנפגש עם המטופל לפני כל מפגש-סרוגייט, ולאור זאת מנחה את הסרוגיייט כמה צעדים להתקדם. המפגש הראשון בין הסרוגייט למטופל מתרחש בבית קפה הסמוך לקליניקה, בסגנון בליינד דייט. לשני הצדדים ישנה "זכות וטו", והם יכולים להחליט אם הם רוצים להמשיך למפגש הבא.

סדרת המפגשים הבאה כוללת בניית קשר אישי, שלעתים נמשך על פני מספר פגישות "ואז הקשר הפיזי מתחיל להבנות" מסביר דן. "מתחילים בליטוף הדדי. אני אומר למטופלת: 'תתרכזי רק במה שאת מרגישה. אל תנסי לספק אותי.' זה השיעור הבסיסי. נוגעים, ואז אנחנו מדברים על זה. בשלבי ההמשך מורידים חולצות, מתפשטים לגמרי, אחרי העירום יש אוננות הדדית, ובסופו של דבר מגיעים ליחסי מין מלאים".

"בסוף כל פגישה אני כותב דו"ח לסקסולוג המטפל. זו מיומנות חשובה, כי בעת הטיפול עלי להיות אותנטי ורגוע, ועם זאת להבחין בכל פרט. אם, למשל, אני רואה שלמישהי יש בעיה עם מגע בכתפיים או בפנים, אני יודע שיש לזה משמעויות שהמטפל יכול לנתח, ולכוון את הטיפול בהתאם. רונית, מנהלת המרפאה, אלופה בזה. היא תמיד יודעת כמה צריך להתקדם עם כל מטופלת. פעם אחת רצתי קדימה – הגוף של המטופלת פשוט זעק – ואחר כך חטפתי על הראש. אמרו לי 'איך אתה מעז לגעת באברי המין של מישהי, כשאתה עוד לא יודע באמת מה קורה שם?' מישהי עם עבר קשה, במקרה הזה".

מה אתה בדיוק עושה ביחסי המין? איך אתה יוצר את האינטימיות?
"לכל אחד יש את הנקודות הארוגניות שלו, שבהן הכי נעים לו שתלטף אותו. לנשים יש נקודות שהן די כלליות, ורוב הסיכויים שהן תאהבנה את המגע שם. יש גם נקודות אחרות, לא "קלאסיות", אבל אני לא צריך לחפש אותן, כי היא אומרת לי. היא תלטף אותי איפה שהיא רוצה שאני אלטף אותה, והיא בכלל לא יודעת את זה. אם אני מספיק קשוב ומספיק רגיש אז היא מגלה לי את הקלפים כמעט מההתחלה, ואחרי זה, כשאנחנו מתקדמים, אני אומר לה שאם היא רוצה לדעת איפה בן הזוג שלך אוהב שמלטפים אותו, היא פשוט צריכה לראות איפה הוא מלטף אותה".

איך נשארים כל כך מחושבים בסיטואציות האלו?
"אני לא בא לפה להזדיין, אני בא לפה לטפל. חלק מהתפקיד שלי זה להשאר מפוקס. אני לעולם לא מגיע למצב שבו הזין עומד והשכל בתחת. ...לא פה".

נועה, בת 40, גרושה ואם לבת 20, עובדת כסרוגייט מזה ארבע שנים. השיחה הטלפונית איתה התקיימה רגע אחרי שסיימה מפגש עם מטופל, והיא מרגישה נהדר. "הדלקנו נרות, עמעמנו את התאורה, החדר היה נקי ומחומם וחלקנו אינטימיות".
נועה מאמינה שרוב הבעיות בתפקוד מיני הן נפשיות במהותן, ובעבודה שלה היא תמיד פונה אל הרגש. היא מספרת שעוד לפני שהחלה לעסוק בסרוגייט, מצאה את עצמה "מטפלת" בבעיות מיניות של הגברים שאיתם יצאה, כמו למשל שפיכה מוקדמת.

באילו בעיות טיפלת כסרוגייט?
"מקרה קשה במיוחד שטיפלתי בו היה של נכה צה"ל, פגוע מוח. כל שיפור קל הושג אחרי הרבה זמן, וממש הביא להתרוממות רוח. זה שהוא הרים את העיניים להסתכל עלי היה שיפור".
היה לה גם גבר נשוי עם בעיות זיקפה, שקיבל אישור מאשתו ללכת לסרוגייט כדי להציל את הנישואים, וגם גבר שאהב ללבוש בגדי נשים. "שיא המפגש היה כששנינו נשארנו בתחתוני נשים בחדר".
 

הפעם הראשונה

אילוסטרציה (ASAP)
 אילוסטרציה (ASAP)   
גם נועה וגם דן התוודעו לתחום לאחר ששמעו תוכנית רדיו על נושא.
"בהתחלה בכלל לא רצו להסתכל עלי " מספר דן. "בדרך כלל סרוגייט בא מרקע טיפולי. אמרתי שאני רוצה לנסות, ואני חושב שאהיה טוב בזה. רונית תאמה לי ראיון עם אחת מהמטפלות הבכירות פה, ואיכשהו הצלחתי לשכנע אותם לקבל אותי לקורס, שנמשך כ-40 שעות, הצלחתי לעבור את הקורס בהצלחה וכן את מבחני המיון שאחריו, ולבסוף המפגש הראשון עם מטופלת וזה היה פשוט כמו לקיים יחסי מין עם מישהי שאתה יוצא איתה. זה היה טיפול מאד זורם."
"אני רעדתי מפחד בפגישה הראשונה" אומרת נועה "פחדתי פחד מוות שמישהו יזהה אותי".

צריכים להיראות טוב כדי להתקבל לעבודה הזו?
"לא בהכרח" אומר דן. "יש אצלנו כמה מטפלים בכלל לא אטרקטיבים. נועה, אגב, נראית מצויין".

והמטופלים והמטופלות? בוודאי לא כולם הכי מגרים בעולם
"לי לא יצא לומר על מישהי שאני לא רוצה לטפל בה. לא הרגשתי שיש לי את הזכות הזו. אבל כן, בשביל לתפקד בתור סרוגייט צריך אנרגיה מינית גבוהה. בשביל להגיע לזיקפה הרצויה, צריך גם ללמוד למצוא את הדברים שמעוררים אותך – אם זה מגע באזור מסוים או בצורה מסויימת, או האזורים שבהם האשה יותר אטרקטיבית – חזה יותר יפה, עור חלק, האזור של איבר המין הוא מיוחד. או שאתה פשוט עוצם את העייניים ומפנטז. גם זה קורה".

"הייתה לי מטופלת, מישהי מעל גיל 50, שמסיבות רפואיות לא יכולה היתה לקיים יחסים, ובגלל זה לא פיתחה קשרים עם גברים. הבעייה הרפואית שלה נפתרה במהלך הטיפול, שאחריו היא הפכה לטורפת גברים. היא הייתה צריכה להשלים הרבה. לקראת הסוף הרגשתי שהולכת להיות לי בעייה בתפקוד, וכיוונתי את הטיפול לסיום, כדי לא להגיע למצב שתהיה לי בעיה להגיע לזיקפה בנוכחותה. דבר כזה עשוי היה להרוס את כל מה שנבנה" אומר דן.

נועה אמרה שהיא מכוונת לרגש, מחפשת את הדברים היפים
"נועה היא אישה מדהימה, והתשובה שלה באמת מתאימה לאישה. לגברים יש בעיה יותר קשה מנשים - הם לא יכולים לרמות. או שיש זקפה או שאין, ומהבחינה הזו זה גם יותר קשה לזייף אורגזמות. ופשוט צריך להתרכז, ולהשתמש בטכניקה".

כולן נרפאות במשך הטיפול?
"אלו שאני טיפלתי בהן יצאו מהמרפאה עם כל מה שהן יהיו זקוקות לו, מה הן עשו עם זה בהמשך? ברוב המקרים אני לא יודע, היו מקרים שמישהי התחתנה וילדה ילדים והכול טוב, ואני מניח שיש כאלה שלא, שמסיבות כאלו ואחרות העדיפו לחזור למקום הבטוח שלהן".

הסקסולוגית והפסיכולוגית ד"ר מיכל זיידיס מפרשת: "טיפול בסרוגייט זה טיפול בחממה, הסרוגייט לעולם לא יפגע במטופל או יגרום לדברים שבן זוג רגיל יעשה. יש קבוצה מסויימת שעבורם סרוגייט הוא הפתרון האידיאלי: אוכלוסייה רגישה עם קשיים חברתיים גדולים. הייחוד בקליניקה של ד"ר רונית אלוני הוא במקצועיות שלהם. מבחינה חוקית אסור לעסוק בסרוגייט ללא דיפלומות המכשירות לכך. לא תמיד המטופל יודע לאן הוא מגיע, ולמרות שיש עוד מקומות כשרים יש חשש לשרלטנות בחלק מהמקומות"
 
 

סקס

אילוסטרציה (ASPS)
 אילוסטרציה (ASPS)   
יש לכם קווים אדומים?
"בסקס יש לי את הקווים האדומים שלי: אני לא יורד למטופלות. הן עושות לי מין אוראלי, ואין לי בעיה עם זה. זה לא רק עם מטופלות, אגב. גם בחיים זה לא משהו שאני אוהב לעשות, אז אני לא עושה את זה. יתר הקווים האדומים הם של הקליניקה: אין קשר מחוץ לשעות הביקור, ואין גלישות של טיפול מעבר לזמנים המוקצבים. אני לא אגיד שזה לא קורה לפעמים, גולשים רבע שעה או מסיימים רבע שעה מוקדם יותר, אבל מעבר לזה הקווים של הקליניקה נשמרים".

נועה מספרת כי הקווים נשמרים, אבל לא תמיד ונזכרת במקרה של סרוגייט שהתאהבה במטופל ועזבה את הקליניקה. לה עצמה, היא מספרת, יש תמיד כאב בפרידה-לתמיד שמגיעה בסופו של כל טיפול.

אז אתם מצליחים לגמור בטיפול?
"אני מגיעה לאורגזמה במהלך הטיפולים, ולומדת לאהוב כל מטופל. ההנאה האמיתית מה'ביחד' חשובה מאוד אצלי". מספרת נועה
"כן, אני גומר"

והן?
"כמעט תמיד. לא הייתה מישהי שלא גמרה."
 

חיים כפולים

 
נועה, יש לך בן זוג קבוע בחייך הפרטיים?
"לא".

לך יש בת זוג, דן?
"כן".

איך היא מסתדרת עם זה?
"אין לה בעיה, כי היא לא יודעת".

מה?
"הניסיון המצטבר שלנו בקליניקה גילה שלפתוח את הנושא הזה, רק גורם לבעיות".

ולא קשה לשמור כזה סוד ממישהו קרוב? לא בא לך להגיד "תשמעי..."
"לא. צריך להבין שאני מגיע ממושב. מושב זה כמו קיבוץ, בערך. כולם יודעים הכל על כולם. אם איכשהו יתגלה שדן מטפל סרוגייט, אני לא יכול להראות את הפנים שלי שם. לא בגלל שאני מתבייש, להיפך, אני דווקא גאה במה שאני עושה. אתם מבינים שזו לא זנות, ואני לא זונה ממין זכר, אלא מטפל שמעביר טיפול מקצועי מאד. אבל אם אני אספר את זה למשה שיספר לרותי שתספר לרינה, לאט לאט הדקויות האלו יעלמו. השורה התחתונה תהיה 'דן מקיים יחסים ומשלמים לו על זה'. ואת המחיר הזה אני לא מוכן לשלם, אז אני מעדיף לשמור את זה בסוד."

איך מתמודדים עם החיים הכפולים? במובן מסוים זה לחיות בשקר
"אתה קורא לזה לחיות בשקר, ושקר זו מלה עם קונוטציה שלילית. אני רואה את זה בקונוטציה קצת יותר חיובית. הייתי אומר שאני חי עם האמת שלי. המשפחה שלי יודעת עלי הכל, חוץ מהמשבצת הזאת. אותה אני לא פותח. אני גאה בה, אבל לכל אחד יש גם את הזכות לשמור לעצמו פינה פרטית שלו. תראו לי בן אדם שאין לו שלדים בארון".

"אם במצב מסוים זה יתגלה לבת הזוג שלי והיא תחליט שהיא לא רוצה להמשיך להיות בקשר, אז אני אכבד אותה. אבל אני לא מוכן לוותר על מה שיש לי פה. אני אגיד לה: 'מאוד מצטער, זאת הבחירה שלי'"

גם נועה לא רואה את עצמה מספרת על העיסוק שלה לאיש, גם לא לבתה החיילת. הקשר המיני היחיד שלה במהלך השבוע מסתכם בפגישה של שעה וחצי עם מטופל, שלו היא מקדישה את כל כולה. "אי אפשר להיות סרוגייט בתוך משפחה ממוסדת" היא אומרת. "החיים הכפולים, וההתמסרות הפיזית, ובעיקר הנפשית, שוחקת".

"ראיתי את הסוף כבר הרבה פעמים" אומר דן, "והרבה פעמים אמרתי 'אוקיי, הגיע הזמן לסגור את הפרק הזה בחיים. אבל אז אני שואל את עצמי, מה אם יהיה מצב שיבואו אלי ויגידו לי שיש איזו מטופלת, ורק אני יכול לטפל בה? האם אוכל להרשות לעצמי להגיד 'לא בא לי?' אישה שלא חיה חיי מין לא כי היא לסבית, אלא כי היא מפחדת מגברים - באיזשהו מקום היא חיה חצי חיים, לא חיה ולא מתה. ויש לי את הכלים להוציא אותה משם. אני לא אעשה את זה?".
 

מתארחים בפורומים

סקרנים? רוצים לשאול שאלות נוספות בכל מה שקשור לסרוגייט? אתם מוזמנים לבוא ולשוחח איתם בפורום סקס:

מאיה, טופלה באמצעות סרוגייט ובעקבות הטיפול השתנו חייה לחלוטין, תגיע להתארח ולספר את סיפורה האישי, ביום שלישי 14.2.2006 בשעה 20:00.

ד"ר רונית אלוני ודן (סרוגייט) יתארחו יחד ביום רביעי 15.2.2006 החל מהשעה 20:00 בפורום ויספרו על חוויית הטיפול, על הדרך הארוכה בה הם מובילים את מטופליהם ועל החיים מחוץ לקליניקה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by