בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בכנסת נערכים: מחר תושבע הממשלה הרחבה בתולדות המדינה 
 
 
חדשות נענע 

26 שרים יכהנו בממשלה; גשר והמפד"ל ישארו מחוץ לממשלה; 'ישראל בעליה' תקבל את תיק הבינוי והשיכון וסגן שר במשרד העלייה והקליטה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה הנבחר, אריאל שרון, מתכוון להשלים היום (שלישי) את מלאכת הרכבת הממשלה ולהגיש למליאת הכנסת את כל ההסכמים הקואליציוניים יממה לפני השבעת הממשלה, שתיערך מחר.
 
גם סיעות המרכז ויהדות התורה צפויות לחתום על הסכמים קואליציוניים, וככל הנראה יגיע הליכוד גם לסיכום עם סיעת מולדת.

הכנסת נערכת להשבעת הממשלה הגדולה ביותר אי-פעם, שתמנה 26 שרים, והדבר חייב הזמנה מיוחדת של שולחן ממשלה נוסף, שיגיע היום לאולם המליאה בטקס מצולם.

עד היום בצהרים אמורים צוותי המו"מ של הליכוד והעבודה לחתום על ההסכם הקואליציוני, כדי שניתן יהיה לקיים את החוק כסדרו ולהניח את ההסכמים על שולחן הכנסת 24 שעות לפני השבעת הממשלה.

אמש סוכם כי שני סגני השרים של העבודה יכהנו במשרד האוצר ובתיק חברתי, ככל הנראה העבודה והרווחה.

עוד סוכם אמש על רוטציה בוועדת החוץ והביטחון, כאשר דן מרידור מהליכוד ימלא את תפקיד יו``ר הוועדה בתקופה הראשונה, ואילו בתקופה השנייה יעבור התפקיד לעבודה, ככל הנראה עם חיים רמון כיו``ר.

ועדת הכנסת תישאר בראשות מפלגת העבודה, ובראש ועדת החוקה יכהן ח"כ אופיר פינס מהעבודה.

סיעת גשר לא תהייה בממשלה. אמש, בתום פגישתו עם שרון, הבהיר דוד לוי כי לא יצטרף לממשלה כדי להיות שר בלי תיק.

גם המפד"ל תישאר מחוץ לממשלה. נקודת המחלוקת המרכזית במו"מ עם הליכוד היא קבלת תפקיד מנכ"ל במשרד הדתות, מינוי שש"ס מתנגדת לו.

אמש חתמה סיעת ישראל בעליה על הסכם קואליציוני, שלפיו תחזיק בתיק הבינוי והשיכון וכן תקבל מינוי של סגן שר במשרד העליה והקליטה. בתיק הקליטה עצמו יחזיק ראש הממשלה שרון.

יו``ר ישראל בעליה, ח"כ נתן שרנסקי, יקבל את תפקיד שר השיכון, סגן ראש הממשלה ויו"ר ועדת השרים לתפוצות, עליה וקליטה. ח"כ יולי אדלשטיין יכהן כסגן השר לעליה ולקליטה.

גודל הממשלה יוצא הדופן, שנבע בעיקר מחלוקת תפקידי שר ללא תיק סמליים, ויביא להוצאות נוספות מתקציב המדינה, נתן כבר את אותותיו בכנסת, שם נאלצו להציב שולחן חדש, שנבנה בכדי שיהיה מקום לכל השרים.
 

רוצים לדבר על זה?

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by