בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נמצאה שיטה לעקוף את "פילטר זכויות היוצרים" של נאפסטר 

נמצאה שיטה לעקוף את "פילטר זכויות היוצרים" של נאפסטר

 
 
חדשות סיון.קום
 
 
 
 
 
 
 
 
 
החל מיום ראשון, החלה חברת נאפסטר להפעיל פילטר סינון חדש, שנועד למנוע מהמשתמשים גישה לרשימה מוגדרת של שירים. בתוך פחות מיום, מצאו המשתמשים דרכים לעקוף את הפילטר החדש. כך מדווחים חדשות IDG.
 
הרשימה עודכנה בשירים, שהועברו לנאפסטר לידיה על ידי פרקליטי תעשיית המוסיקה האמריקאית, התובעת את נאפסטר על הפרת זכויות יוצרים. הפילטר הופעל בשעה 2:00 בלילה לערך (שעון ישראל), מסרו נציגי נאפסטר. פרקליט החברה, דייויד בויס, הודיע על הכוונה להפעיל אותו יומיים לפני כן, בדיון האחרון בנושא התביעה כנגד נאפסטר.

תוכנת הסינון יושבת בין משתמשי הקצה ובין שרתי נאפסטר, כך שגם אם למשתמש יש אחד מהשירים האסורים על המחשב שלו, משתמשים אחרים לא יכולים לראות את השיר. עם זאת, כפי שנאפסטר הזהירה מראש, השירות יכול לזהות רק שמות קובץ מדויקים; שירים שנפלה טעות בשמם, או ששמם הומצא ע"י המשתמש, עדיין גלויים לעין כל.

כיוון שמנוע החיפוש של נאפסטר מאתר גם שירים ששמם אינו מדויק, קל מאוד למצוא גם שירים "חסומים". כך, למשל, שירה של להקת מטאליקה, "Enter Sandman", יכול בקלות להימצא תחת השמות "Inner Sandman", "Enter the Sandman", ואפילו "Sandman". גם במקרה ששם האמן מהופך (שם משפחה לפני שם פרטי), או שהמילים בשם השיר חוברו למילה אחת ארוכה, הפילטר החדש אינו מזהה את השיר.

"הפילטר חייב להיות מוגבל, אחרת יחסום יותר שירים מאשר התכוונו מפעיליו", אמר מלקום מק`לכלן, אנליסט מדיה אלקטרונית בחברת IDC. "אני חושב שכולם ציפו לאיזשהו משחק של חתול ועכבר בין השירות ובין המשתמשים".

שאלה גדולה יותר, היא האם יש צורך עוד בנאפסטר עכשיו, כשהשירותים המתחרים בו, כמו Gnutella, iMesh ו-OpenNap, צוברים תאוצה. "העניין שעורר משפט נאפסטר הביא לכיסוי תקשורתי של שירותים אחרים", אמר מק`לכלן. "הפילטר של נאפסטר לא מאיים על המשתמשים, עכשיו כשהם מכירים את האלטרנטיבות שעומדות
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by