בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חשש: מוטציות בקטריאליות יגיעו מהחלל לכדור הארץ 
 
 
חדשות נענע 

גידולים ופטריות שונים התגלו התחנת החלל 'מיר' במשך השנים. החודש תתרסק מיר אל אטמוספירת כדור הארץ. אם ישרדו הגידולים את הנפילה, הם עלולים לבוא במגע עם בני אדם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מומחים הזהירו היום (שלישי) מהאפשרות, שבמשך 15 שנות פעילותה, התפתחו בתחנת החלל הותיקה `מיר` פטריות ובקטריות מסוכנות לבני-אדם.
 
חדשות אלו עלולות מעט להפחיד, בהתחשב בעובדה שהחודש ישמידו הרוסים את מיר באמצעות `הצנחתה` אל תוך האטמוספירה של כדור הארץ וחלקים ממנה יפלו אל תוך אחד האוקיינוסים. אם אותם מיקרו-אורגניזמים ישרדו את הצניחה בטמפרטורות הגבוהות שיווצרו, הם עלולים להוות סיכון.

מומחה מרשות החלל הרוסית, יורי קראסה, ביקש שלא להיתפס לבהלה מהאזהרות, אך הוסיף כי מדובר בתסריט ריאלי. ב-15 שנות שהותה של התחנה בחלל נוצרו תנאי התפתחות מבודדים וייחודיים לאותן פטריות מה שיכול להביא לתוצאות שלא קיימות בכדור הארץ ובני האדם אינם יודעים כיצד להתמודד איתן.

גורמים רשמיים ברשות החלל הרוסית ביקשו להמעיט בערכו של האיום האפשרי, אך מן הצד השני דיווחו אסרונאוטים שביקרו בתחנה על מה שראו בה. מסתבר, שצורות שונות של גידולים ופטריות התפתחו במיר בעיקר באזורי פתחי מיזוג האויר ולוחות הבקרה והשליטה.

לפני 13 שנים נתגלו במיר סוגים שונים של פטריות אגרסיביות שהובאו על-ידי הקוסמונאוטים הרוסים ללא ידיעתם לכדור הארץ. מומחים הזהירו השבוע גם מפני האפשרות שאותם מיקרו-אורגניזמים יתערבבו עם סוגים שונים של ברזל, פלסטיק וזכוכית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by