בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מופז ממליץ: לקצר שירות החובה לגברים 
 
 מאמץ המלצות ועדת בן-בסט. מופז (רויטרס)   
 
דנה פאר

שר הבטחון ימליץ לקצר את שירות החובה בצה"ל לחיילים הגברים בארבעה חודשים. המלצה נוספת: המשכורת הבסיסית לחייל תעמוד על 2,500 ש"ח

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר הבטחון שאול מופז הודיע אמש (שני) כי ימליץ לקצר את שירות החובה בצה"ל לחיילים הגברים בארבעה חודשים. במידה וההמלצה תאושר בכנסת, יקוצר השירות עבור כל מי שהתגייס מאז שנתון אוגוסט 2004. בנוסף, לפי התכנית יקוצר השירות של הבנים לתקופה של שנתיים החל משנת 2010.

מופז החליט לאמץ את המלצות ועדת בן-בסט, לפיהן הרפורמה באורך שירות החובה תתבצע באופן הדרגתי החל מחודש יולי 2006. בשלב הראשון תקוצר תקופת שירות החובה של כל הבנים בארבעה חודשים, ותעמוד על שנתיים ושמונה חודשים. בשלב השני יקצר צה"ל את אורך השירות של מרבית החיילים העורפיים בארבעה חודשים נוספים, ויעניק שכר מוגדל לחיילים הקרביים, ששירותם לא יקוצר. שירותם של החיילים העורפיים שהצבא זקוק להם יותר, למשל תוכניתני מחשב, לא יקוצר עוד עד לשנת 2010.

בנוסף ממליצה הוועדה להעלות את משכורותיהם של החיילים באופן ניכר. על פי המלצת הוועדה, יקבלו כל החיילים משכורת בסיסית בסך 2,500 ₪ בחודש. למשכורת זו יתווספו "דמי כיס" חודשיים ומענקים כספיים חודשיים. בסופו של דבר תעמוד משכורתו של חייל קרבי על כ-4,100 ₪ לחודש, תומכי לחימה יקבלו כ-3,760 ₪ וחיילים עורפיים – כ-3,450 ₪. המימון למשכורות יילקח ממענקי השחרור, שיוקטנו בשל התקצרותה של תקופת השירות.
 

מי יממן הרפורמה?

 
"אני חושב שאפשר להביא ביטחון מירבי לישראל, ליעל את מערכת הביטחון ולקדם את רווחתם של צעירים בישראל על ידי הצגת מודל חדש", אמר מופז הערב, במסיבת עיתונאים. "הכי חשוב לשמור על צה"ל, יכולותיו ותפקודו".

במקביל לקיצור השירות יוקמו בצה"ל פלוגות לשירות קבע קצר. לוחמים שיסיימו את שירותם הסדיר ויתנדבו לפלוגות אלו יקבלו פיצוי כספי הולם, עד 4,000 שקל בחודש. הוועדה קבעה, כי אם יהיה שינוי במצב הביטחוני, שיחייב את הארכת השירות הסדיר, יובא הנושא לדיון בפורומים המתאימים.

משרד האוצר יתבקש לממן את עלויות הרפורמה, משום שהשחרור המוקדם של מרבית החיילים יגדיל את מעגל התעסוקה במשק ויתרום לצמיחה ולהגדלת ההכנסות ממיסים. במשרד האוצר סירבו להתייחס לוויכוח הכספי העתידי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by