בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אתה מכוער? סביר להניח שהבוס לא יאהב אותך 
 
 שיניים לא יפות במיוחד. אילוסטרציה (רויטרס)   
 
הארון תחאוכו

אם יש לך לסת רבועה, גבות ישרות וכתפיים רחבות - כישלון בעבודה לא יזכה אותך ברחמים מצד הבוס. כך במחקר שמראה כי מבנה הפנים קובע את יחס הבוס לעובד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אם יש לך לסת רבועה, גבות ישרות וכתפיים רחבות, קח בחשבון שכישלון בעבודה לא יזכה אותך ברחמים מצד הבוס. מחקר חדש באוניברסיטת חיפה מראה כי מבנה הפנים קובע כיצד הממונים בעבודה יתייחסו לכישלונו של עובד.

"מצאנו שמבנה פנים המאפיין אנשים הנתפסים כדומיננטים, דוגמת לסת מרובעת או גבות ישרות, גורם למנהלים שלהם לצפות שבמקרה של כישלון הם יגיבו בפחות פחד, בפחות בושה ופחות אשמה בהשוואה לאנשים שאינם בעלי חזות דומיננטית. דומיננטים שכשלו קרוב לוודאי יזכו לתגובת כעס מוגברת מצד הממונים עליהם", אומר ד"ר שלמה הראלי מביה"ס לניהול באוניברסיטת חיפה.

ד"ר הראלי ופרופ' אורסולה הס מאוניברסיטת קויבק בקנדה בדקו באיזו מידה מאפיינים הקשורים בדומיננטיות בקרב נשים וגברים קובעים את הציפיות של הממונים עליהם ויחסם אליהם במקרה של כישלון. לדבריו, המנהלים נטו לדווח על כך שיחושו פחות רחמים ויותר כעס כלפי עובדים בעלי חזות דומיננטית.

"עובדים בעלי חזות של מנהיג, גם אם בפועל אינם בעלי מעמד כזה, צריכים להיות מודעים לכך שהציפיות של אחרים מהם תושפענה מחזות זאת", אמר ד"ר הראלי והדגיש שברור מכאן כי למנהלים יש ציפיות אחרות מעובדים שאינם בעלי חזות של מנהיגים. המנהלים דיווחו שעובדים שאינם בעלי חזות דומיננטית יתפסו כמי שייטו לקחת אחריות על הכישלון, יחושו אשמה ובושה ויזכו לתגובה אמפטית יותר במקרה של כישלון.

במחקר השתתפו כ-300 נחקרים שנחשפו לתיאור עובד שנכשל במילוי תפקידו. לצד התיאור הופיעה תמונה של אדם (גבר או אישה) שאופיין מראש כאדם דומיננטי או כנוע. על הנחקרים היה לדווח על תגובתם הרגשית לכישלון כמו גם הציפיות לגבי התגובות הרגשיות של העובד.

"מודעות לממצאי המחקר בקרב מנהלים, יכולה להגדיל את רגישותם להטיות בהתייחסותם לעובדים בהסתמך על מראם. על המנהלים להבין שעליהם לנטרל הטיות אלה בבואם להעריך את עובדיהם. לא תמיד ישנה היכרות אישית בין מנהלים בדרגות ניהוליות שונות בארגון לבין הכפופים להם ובמצב זה לציפיות המבוססות על מידע שטחי כגון מראה, עשוי להיות משקל משמעותי יותר על התגובה" הוסיף ד"ר הראלי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by