בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הערב תושבע ממשלת שרון 
 
 
חדשות נענע 

בכנסת ייערכו היום הצבעות על נושאים שנויים במחלוקת בהם הפטור מגיוס לתלמידי הישיבות וביטול חוק הבחירה הישירה - כל זאת לפני השבעת הממשלה הגדולה בתולדות המדינה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה הנבחר, אריאל שרון, יכונן הערב (רביעי) את ממשלתו ויישבע ביחד עם שריה החדשים למדינת ישראל. בנוסף תצביע הכנסת על ביטול חוק הבחירה הישירה ועל הארכת הפטור מגיוס לבני הישיבות.
 
לטקס בכנסת הוזמנו כ-1000 בני אדם. הוא יתקיים במעמד נשיא המדינה, משה קצב, שופטי בית המשפט העליון, הרמטכ"ל ואלופי צה"ל, הרבנים הראשיים, צמרת המשטרה וראשי הסגל הדיפלומטי.

אריאל שרון ינאם במליאה, יציג את קווי היסוד של ממשלתו ואת השרים ואת דרכו ומדיניותו בתחומים מדיניים, ביטחוניים וחברתיים. לאחר מכן ינאם ח"כ יוסי שריד ממרצ שיהיה יו"ר האופוזיציה.

הקואליציה תישען על 73 חברי כנסת - 26 מהם יהיו שרים ו-12 נוספים סגני שרים. סיעות המפד"ל, גשר והמרכז עשויות לתמוך בממשלה מבחוץ. מפלגת יהדות התורה תצטרף לקואליציה לאחר ההצבעה בכנסת על חוק טל. בסך הכל יתמכו בממשלה הגדולה ביותר בתולדות ישראל 91 חברי כנסת.
 

שלוש הצבעות מרכזיות ביום אחד

היום תצביע הכנסת על הנוסח החדש של חוק יסוד: הממשלה. הנוסח החדש משנה את שיטת הבחירה הישירה לראשות הממשלה לשיטת הבחירה הישנה: הצבעה באמצעות פתק אחד בלבד בעד מפלגה. לנשיא המדינה תינתן הסמכות להכריז על מי שירכיב את הממשלה, לאחר שיתברר למי מראשי המפלגות הסיכוי הגבוה ביותר להצליח בכך.

ועדת החוקה של הכנסת אישרה אתמול ברוב של 6 מול 5 את העברת הסעיפים לביטול השיטה לקריאה שניה ושלישית. היום יידרש רוב של 61 חברי כנסת להעברת החוק. מספר חברי כנסת התומכים בחוק הודיעו כי לא יוכלו להגיע להצבעה וההערכות כי החוק יאושר מוטלות כעת בספק, למרות הרוב שקיים לאישורו "על הנייר".

בצהריים הצביעה הכנסת בקריאה ראשונה בעד הצעת התקציב לשנת 2001 ברוב של כ-20 חברי כנסת. הוא עומד על 240 מיליארד שקלים.

חברי הכנסת יצביעו גם על חוק טל בו מעוגן הפטור מגיוס לתלמידי הישיבות לתקופה נוספת. הכנסת צפויה לאשר את החוק, אך קיימת מחלוקת על אורך התקופה בה יינתן הפטור עד לדיון נוסף - שנה, כפי שדורשת העבודה, או שנתיים כפי שדורשים החרדים.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by