בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בריטניה: הוגשה העצומה האינטרנטית הראשונה אי פעם 

בריטניה: הוגשה העצומה האינטרנטית הראשונה אי פעם

 
 
אורן ליברמן, מערכת ס

ראש ממשלת בבריטניה הסכים לקבל את העצומה עליה חתמו כ-2,000 פונים בהודעות דואר אלקטרוני

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש ממשלת בריטניה וראש מפלגת הלייבור החדשה, טוני בלייר, מוביל כבר זמן רב מהלך לעידוד צמיחת האינטרנט. לא פעם הוא ספג על כך ביקורת או עקיצות בריטיות אופייניות. לאחרונה, החליט בלייר לנקוט בגישה ידידותי לרשת האינטרנט, והסכים לקבל עצומה שהוגשה באופן מקוון. כך מדווח אתר "דה רג`יסטר" הבריטי.
 
במסורת הדמוקרטית המפוארת, הגשת עצומה לראש ממשלה היא טקס בפני עצמו. יש לה משמעות רבה בעיני האזרחים, מאחר שהיא מסמלת את הבעת המחאה שלהם על מהלכי השלטון הנבחר. אף כי אין לעצומה זו משמעות חוקתית מוגדרת, והיא אינה מחייבת נקיטת פעולה בתגובה, היא בעלת משמעות סמלית רבה.

לרוב, מסתכם תהליך זה בהגשת ערמת מסמכים חתומים על ידי אזרחים, לאחד מפקידי בית ראש הממשלה (הבית ברחוב דאונינג 10). כמיטב המסורת הבריטית המנומסת, כמובן שנהוג לענות לכל אחד מהחותמים, וליידע אותו כי מחאתו נתקבלה.

העצומה מכילה כ-2,000 חתימות, והיא תישלח לראש הממשלה באמצעות האי מייל, כלומר כאלפיים אי מיילים שונים. החתומים הם ברוקרים המודאגים מגביית התשלום של 0.5 אחוזים מכל פעולת מסחר - תשלום שלדעתם הוא מיותר.

על פי המנהג, יש להשיב לכל אחד מהחותמים, הרי שיהיה מעניין לראות באיזו דרך יבחרו פקידי הממשל לעשות כן. האם תגובה אישית לכל אחד מהכותבים? או שמא שימוש בפעולת ה"תשובה האוטומטית" הנהוגה בחברות רבות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by