בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בייניש תחליט על עתיד פורשי העבודה 
 
 החלטת בייניש טעונה אישור של מליאת ועדת הבחירות. פרס (מימין) ואולמרט (רויטרס)   
 
דנה איזנברג

זאת לאחר שמפלגת העבודה תבעה למחוק את שמם מרשימת קדימה, כיוון שלא התפטרו מהכנסת אחרי שפרשו מסיעת העבודה. עורכי דינם של פרס ורמון: לוועדת הבחירות אין סמכות לדון בנושא

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יושבת ראש ועדת הבחירות, דורית בייניש, תחליט היום (רביעי) על עתידם של שמעון פרס, חיים רמון ודליה איציק בקדימה. זאת לאחר שמפלגת העבודה תובעת למחוק את שמם מהרשימה, משום שלא התפטרו מהכנסת אחרי שפרשו מסיעת העבודה.

את העתירה לשופטת בייניש הגיש היועץ המשפטי של סיעת העבודה, עו"ד אמנון לורך. בעתירה נטען כי יש לפסול את פרס, רמון ואיציק כיוון שאינם יכולים להיות מיוצגים במפלגה שהיתה מיוצגת על ידי סיעה בכנסת היוצאת, ומכיוון שפרשו מסיעת העבודה ולא התפטרו מהכנסת.

העתירה מתבססת על סעיף 6א לחוק יסוד: הכנסת, שקובע כי ח"כ שפרש מסיעתו ולא התפטר מהכנסת בסמוך למועד הפרישה לא יכול להיכלל ברשימה של מפלגה אחרת. על פי העתירה, רמון פרש מהמפלגה 56 יום לפני שהתפטר מהכנסת; פרס - 48 יום לפני ההתפטרות; ואיציק - 49 יום.

בתשובה לעתירה השיבו עורכי דינם של פרס ורמון כי ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית אין סמכות לדון בנושא וכי הפורום היחידי המוסמך לדון בעניין הוא ועדת הכנסת. לטענתם, מנסחי העתירה מתעלמים בעתירתם מאחד מסעיפי חוק הכנסת, שקובע כי ועדת הכנסת היא הגוף המוסמך לדון בפרישה של ח"כ מסיעתו. בכל מקרה, ההחלטה של השופטת בייניש בעניין טעונה אישור של מליאת ועדת הבחירות המרכזית, שהיא גוף פוליטי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by