בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
המלצה לכנסת: להקים עיר ערבית חדשה מהיסוד 
 
 מחסור בקרקעות. העיר סח`נין (לעמ)    
 
חכים בשארה

כך הומלץ לוועדת הפנים בדיון על בעיות התכנון והבנייה במגזר הערבי. משרד הפנים: השנה יושלמו תוכניות מתאר ל-91 מ-128 היישובים הלא יהודיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בדיון מקיף שקיימה היום (רביעי) ועדת הפנים בבעיות התכנון והבנייה במגזר הערבי הוגשה לה המלצות, ובהן הצעה להקמת עיר ערבית חדשה בישראל. בהמלצות שהגיש יועץ הוועדה לענייני תכנון, האדריכל אדיב דאהוד, הוא ציין, כי הקמת עיר ערבית חדשה מהיסוד תתרום בצורה משמעותית לפיתוח חיי התרבות, הכלכלה, התעסוקה ואיכות החיים ברמה עירונית גבוהה.

יו"ר הוועדה, ח"כ ראלב מג'אדלה (עבודה), אמר כי "לא כולם תומכים בהקמת עיר ערבית חדשה, יש כאלה הסבורים שעדיף להרחיב את הישובים הערביים הקיימים. ח"כ עבד אלמלכ דהאמשה (רע"מ) חלק על עמדתו, וציין כי "אנחנו צריכים לחתור לכך שיהיו הרבה ערים ערביות בארץ".

בדיון נמסרו הממצאים הבאים: קיים מחסור חמור בשטחי ציבור ביישובים הערביים; מרבית היישובים הערביים נשענים בתחום השירותים על יישובים יהודיים; רמת התשתית ביישובים הערביים נמוכה וקיימת תופעה רחבה של בנייה בלתי חוקית.

יועץ הוועדה לתכנון הציג בעקבות ממצאים אלה שורה של המלצות, ובהן: עריכת רפורמה כללית בחוק התכנון והבנייה בכל מה שקשור לקרקעות; חלוקת הבעלויות בקרקעות ובהם ומדיניות ההפקעה; הקצאת תקציבים להכנת תוכניות בניין עיר מפורטות; הסרת חסמים; וזירוז ההליכים לאישור התוכניות.

מנהל מינהל התכנון במשרד הפנים, שמאי אסיף, הודיע כי משרדו עושה מאמצים להשלים הכנת תוכניות מתאר ליישובים הערביים. לדבריו, מתוך 128 ישובים לא יהודיים יושלמו עד סוף השנה תוכניות המתאר של 91 יישובים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by