בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חיסון לאיידס נוסה בהצלחה על קופים 

חיסון לאיידס נוסה בהצלחה על קופים

 
 
חדשות נענע 

החיסון מנע מוירוס ה-HIV להתפתח בגופם של הקופים במשך חודשים ארוכים. מבצעי הניסוי: התוצאות מעודדות, אך צריך לבצע את הניסוי גם בבני אדם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיסון חדש נגד מחלת האיידס נוסה באחרונה בהצלחה על קופים, כך מדווחת היום (חמישי) סוכנות הידיעות רויטרס. חיסון זה נחשב לתקווה הגדולה ביותר של הרפואה בתחום האיידס.
 
החיסון ניתן בשתי זריקות. הראשונה נועדה בכדי `להתריע` בפני מערכת החיסון על המחלה. השניה, שהרכבה בוסס על החיסון נגד אבעבועות רוח, ניתנה מספר שבועות לאחר מכן ועוררה בגוף מצב מדומה של הידבקות בוירוס ה-HIV, המחולל את האיידס, והפעיל את מערכת החיסון. הניסוי נערך ב-28 קופים ורק 24 מהם חוסנו.

שבעה חודשים לאחר מתן החיסונים, הודבקו הקופים באיידס. יש לציין כי ה-HIV לא חוסל ולא `הועלם` מגופם של הקופים, אך מחלת האיידס לא פרצה בהם והוירוס נשמר ברמות נמוכות שכמעט ולא היה ניתן לגלות בבדיקות במשך חודשים. באחד מהקופים שחוסנו התגלו רמות גבוהות יותר של HIV אך הן היו נמוכות פי 100 מאלו שהתגלו בארבעת הקופים שלא חוסנו וחלו לרוע מזלם באיידס.

המדענים שביצעו את הניסויים העידו כי התוצאות מעודדות וכי החיסון מאוד אפקטיבי. מצד שני, הם הביעו זהירות רבה בנוגע לעתיד, שכן הניסוי צריך להצליח גם בבני אדם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by