בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הבהרה 

הבהרה

 
 
חדשות נענע

פרסום הקריקטורות של הנביא מוחמד בחדשות נענע גרר זעם מצד גולשים. מערכת החדשות מביעה צער באם הפרסום פגע באדם כלשהו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פרסום הקריקטורות של הנביא מוחמד בחדשות נענע, במסגרת פרוייקט מיוחד שהוקדש לנושא, גרר זעם מצד גולשים שחשו נפגעים. מערכת החדשות מבקשת להבהיר, כי לא הייתה בפרסום כל כוונה לפגוע באיש. הפרסום נעשה משיקול אחד ויחיד - מחוייבות מערכת החדשות לדיווח מלא, הגון ומפורט על כל אירוע חשוב. על כל פגיעה שנגרמה בשל כך לאדם זה או אחר אנו מצטערים.

כמערכת חדשות המחוייבת לספק את המידע המהימן והמקיף ביותר, ראינו לעצמנו חובה לפרסם פרוייקט מקיף שיעסוק בהשתלשלות האירועים והסערה סביב הקריקטורות. במסגרת זו, היה זה אך מתבקש לפרסם דוגמא מהקריקטורות המדוברות בבחינת "טובה תמונה אחת מאלף מילים", כפי שאנו מקפידים לעשות בכל נושא ועניין, בין אם הדבר נושא חן בעינינו ומתאים להשקפתנו, ובין אם לאו. חובתנו היא לדיווח מאוזן ומלא, וכך גם נהגנו במקרה זה.

מבחינות רבות, יש לראות בסיפור הקריקטורות ברכה גדולה. הנה נקרתה בפנינו הזדמנות לדון במתח שאין להכחישו בין העולם המוסלמי לעולם המערבי, ולנסות להבין מה צריך להתרחש כדי ששני העולמות הללו יחיו יחד בהרמוניה, על אף הקשיים הרבים. במסגרת הדיון המרתק והחשוב הזה, פרסמנו בין השאר מאמרים אמיצים, היוצאים נגד הקו האחיד שהביעה העיתונות בכל רחבי העולם.

אחד המאמרים עסק במהות האיסלאם והאם הוא באמת חד ממדי כפי שמציירים אותו. מאמר אחר יצא נגד ההתנשאות המערבית על העולם המוסלמי, בטענה שהחומרנות המערבית אינה עדיפה בהכרח על הזרמים הקיצוניים של הדת. מנגד, פרסמנו גם ביקורת על האיסלאם, במטרה לקבל תמונה רחבה יותר על המתרחש וכחלק מחובתנו להציג את התמונה כולה לציבור.

נציין, כי פניות חוזרות ונשנות לראש הפלג הדרומי של התנועה האיסלאמית, בבקשה לכתוב מאמר שבו הוא יציג את עמדתו על האירועים ועל הטענות נגד האיסלאם, נענו בשלילה. לצערנו, גם פניות לראש הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית לא הניבו פרי.

אנו מאמינים בדיון פורה ומפרה, בפתיחות מלאה ובניצול המדיום האינטרנטי על יתרונותיו הרבים, במטרה לייצר שיח ציבורי רחב, אמיתי וכן בכל נושא שעל סדר היום הציבורי, ועל אחת כמה וכמה בנושאים קשים וחשובים כגון זה. אנו מזמינים אתכם, הגולשים, לנהל כאן דיון מעמיק בסוגיית פרסום הקריקטורות, דיון שאחריו נעקוב בעניין רב, בשאיפה למנפו לכדי דוגמא לרב שיח אמיתי ואמיץ בנושאים מורכבים. נבהיר שוב, כי אין ולא היתה לנו שום כוונה לפגוע באדם, לא במקרה זה ולא במקרה אחר, משום שאיננו מאמינים שפגיעה יכולה להצמיח טוב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by