בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אבו מאזן יציב בשבת אולטימטום לחמאס  
 
 אולטימטום לחמאס. מחמוד עבאס (רויטרס)    
 
חכים בשארה

בנאום שישא בהשבעת הפרלמנט החדש בשבת, אבו מאזן צפוי להתנות את הרכבת הממשלה הבאה בהכרה בישראל ונטישת דרך האלימות. מערכת הביטחון ממליצה לאולמרט לנתק הדרגתית את הקשר עם הרשות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יו"ר הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס (אבו מאזן), צפוי להציב בשבת אולטימטום בפני החמאס. בנאומו שישא בכינוס הראשון של הפרלמנט הנבחר, אבו מ-אזן ידרוש מחמאס לנטוש את דרך האלימות ולהכיר בהסכמים עם ישראל, אם בכוונתו להרכיב את הממשלה הבאה - כך מסרו מקורות רשמיים ברשות לסוכנות אי-פי. עם זאת, אבו מאזן יימנע מלתבוע מחמאס במפורש הכרה בישראל.

גורמים בחמאס דוחים את הדיווחים לפיהם יכפה עליהם אבו מאזן הכרה בישראל. אולם, הם הדיגשו כי יתכן ושיגיעו עם אבו מאזן להבנות מיוחדות.בכינוס בשבת צפוי הארגון להודיע רשמית על מינוי איסמאעיל הנייה, הנחשב כפרגמטיסט, לתפקיד ראש הממשלה. הנייה היה בעברו מנהל הלשכה של השיח' אחמד יאיסין, שחוסל על ידי מסוקי חיל האוויר.

בדיון שקיים היום שר הביטחון, שאול מופז, הוחלט לנקוט בצעדים מדורגים לניתוק הקשר עם הרשות. ההמלצות שגיבשו מופז וראשי מערכת הביטחון יוגשו לממלא מקום ראש הממשלה אהוד אולמרט, שיקבל מחר החלטה על הצעדים בהם תנקוט ישראל.

הצעדים המומלצים על ידיד מופז ומערכת הביטחון הם: מניעת כניסת פועלים מעזה; הפסקת העברת כספי המסים הפלסטיניים (מכס ומע"מ) שישראל גובה עבור הרשות; מניעה כמעט מוחלטת של תנועה מעזה לגדה; מניעת העברת סיוע ביטחוני לרשות ממדינות זרות; והקפאת פרויקטים ברצועת עזה שעליהם הוחלט לאחר ההתנתקות, כגון שדרוג המעברים ובניית נמל ימי ונמל תעופה ברצועה.

לעומת זאת, לא הומלץ לסגור את המעברים בין הרשות לישראל. מסוף קרני ומסוף ארז ימשיכו לפעול, אבל לא ישמשו למעבר פועלים. סוחרים פלסטינים מהרצועה ומהגדה יוכלו עדיין להיכנס לישראל. ישראל גם תיערך לקראת הפיכתם למעברים בינלאומיים לכל דבר והוצאת הרצועה ממעטפת המכס של ישראל בעתיד.

ישראל תודיע לאבו מאזן על נקיטת שורה נוספת של צעדי ענישה אם תוקם ממשלה ברשות חמאס שלא תכיר בישראל, תנטוש את האלימות ותכיר בהסכמים החתומים עם ישראל. סנקציות ינקטו גם אם אבו מאזן לא יפרק את ארגוני הטרור בתוך זמן קצוב. צוות שיוקם בראשות האלוף יוסף משלב ימליץ בכל שבוע על צעדי ענישה נוספים נגד הרשות.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by