בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מה קורה כשערבי מהמשולש נרצח 
 
 ג`מאל אבו-סעדה (רפרודוקציה: מוחמד ותד, כול אל-ערב)   
 
הארון תחאוכו

גופתו של מוחמד ג'מאל אבו-סעדה, אב ל-12 ילדים מקלאנסווה, נמצאה בשוק הסיטונאי בת"א בסוף השבוע שעבר, והתקשורת הזדרזה לספר שהיה משת"פ ובעל עבר פלילי עשיר. אבל הוא בכלל התנדב במשטרה. הנה סיפורו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שוטרים סורקים את זירת האירוע (צילום: רועי רוזנק, לשכת דוברות ת''א)
 שוטרים סורקים את זירת האירוע (צילום: רועי רוזנק, לשכת דוברות ת''א)   
גופתו של מוחמד ג'מאל אבו-סעדה, בן 52 מקלנסוואה, נמצא בשוק הסיטונאי בתל אביב ביום שישי שעבר, כשהיא מושחתת לאחר התעללות קשה. לא הרבה שמעו על הרצח. אתרי האינטרנט דיווחו על האירוע בקצרה, "ידיעות אחרונות" דיווח בשבע שורות, ובמעריב לא טרחו להכניס את האירוע אפילו לחדשות הקטנות, בנות פיסקה אחת, שבעמודים האחרונים של העיתון. האירוע נשכח באותה מהירות שהתפרסם, ולצוות החקירה של המשטרה אין עדיין קצה חוט. אולי משום כך הזדרזה התקשורת לקבוע כי מדובר במשתף פעולה (משת"פ), בניגוד לטענת המשפחה ולמרות התמרמרותה. קרוביו טוענים שמדובר באדם שקט שעסק בפרנסת ילדיו ובתרומה לקהילה.

הקביעה לגבי משת"פיותו של אבו-סעדה, שעוד ידובר בה בהמשך, אינה המידע הלא-מבוסס היחיד שפרסמה התקשורת. באחת מתחנות הרדיו פורסם, כי לאבו-סעדה היה עבר פלילי עשיר. אלא שיש גם צד שני לסיפור: אבו סעדה שירת במשטרה הקהילתית והתנדב במשטרת התנועה במשך כמה שנים. המידע הזה לא התפרסם, וכך קיבלנו דוגמא לעוד כרוניקה קצרצרה ולא מדוייקת של חיים שהסתיימו בטרגדיה. למי איכפת.

אז מי היה מוחמד ג'מאל אבו-סעדה ואיך הוא סיים את חייו? לא הכל אנחנו יודעים. מה שכן ידוע הוא שמדובר באב ל-12 ילדים, שהקטן מביניהם הוא בן שנה. לאבו-סעדה היתה חנות ירקות בהרצליה, ומשום כך הוא נהג לפקוד מדי יום את השוק הסיטונאי בתל אביב. רוב בעלי העסקים בשוק מכירים היטב אחד את השני, וכך גם את בעלי החנויות שמגיעים כדי לקנות סחורה.
 

ראש אדם ביצבץ מבין הקרטונים

שוטרים בזירה (צילום: לשכת דוברות ת"א)
 שוטרים בזירה (צילום: לשכת דוברות ת"א)   
האיש שמצא את גופתו של אבו-סעדה הוא המאבטח, דוד כהן, בן 50 מתל אביב. "אני הכרתי את הנרצח אבו-סעדה", סיפר לחדשות נענע. "לדעתי, וכך גם המשטרה חושדת, הרצח לא אירע באותו יום שישי. כבר ביום חמישי בלילה הבחנתי בקטטה של בני מיעוטים, שלאחריה לא הבחנתי בשום תנועה של אותם אנשים במתחם השוק, דבר שהם נוהגים לעשות מדי יום. כל לילה ניתן להבחין בתנועה שלהם בשוק אבל ביום חמישי, לאחר הקטטה, הכל היה שקט וזה עורר את חשדי".

למחרת התייצב כהן לעבודתו ובסביבות השעה 11:00 הבחין ברכבו של אבו-סעדה כשהוא חונה במתחם השוק בצורה מחשידה. "אני מכיר את הרכב שלו", הוא אומר, "הסתכלתי פנימה ונראה כאילו מישהו פישפש שם ומיד נדלקה אצלי נורה אדומה. ידעתי שמשהו לא כשורה והתחלתי לחפש את אבו-סעדה".

כהן החל להסתובב במתחם השוק וחיפש את בעל הרכב. הוא חיפש עד שהגיע לביתן ג', "הביתן הבעייתי", לדבריו, שם מסתתרים וישנים רוב ימות השנה שוהים בלתי חוקיים מרצועת עזה ומהגדה. "האבטחה סביב הביתן הזה היא בבעלות פרטית ולכן התנועה בביתן זה היא תמיד חשודה", הוא אומר.

כשהסתובב כהן ליד הביתן, הוא הציץ דרך אחד הפתחים המובילים למרתף הביתן: "אפשר היה להבחין בבירור בראש של אדם שביצבץ מבין הקרטונים. ירדתי לשם והבנתי שיש גופה ומיד הזעקתי את המשטרה". השוטרים גילו כי הנרצח, אבו-סעדה, הוכה באכזריות בראשו ובכל חלקי גופו. לדברי גורמים בשוק, ראשו של הנרצח היה מרוסק וניתן היה להבחין כי עבר התעללות קשה חלקי גופו.

צוות חקירה בפיקודו של מפקד מרחב ירקון, תת-ניצב חגי דותן, החלו בבדיקת נסיבות האירוע. גופתו של אבו-סעדה נלקחה למכון לרפואה משפטית באבו כביר, ולאחר יומיים נערכה הלוויתו בקלנסוואה שבשרון. מדוברות מרחב ירקון נמסר לחדשות נענע, כי החקירה נמצאת בעיצומה. "טרם נעצרו חשודים ועברו של הנרצח אינו רלוונטי כרגע", נמסר מהדוברות. גם במשרד ראש הממשלה ובמשרד הביטחון לא אישרו כי מדובר במשת"פ.
 

איך שורדים 12 ילדים ללא אב

 
להלוויתו של אבו-סעדה הגיעו מאות מבני קלנסוואה. מוחמד זמירו, חבר ובן משפחה של הנרצח, סיפר לכתב העיתון "כול אל-ערב", מוחמד מוחסן וותד, שנכח בהלוויה, כי אבו-סעדה היה אבא אוהב ואדם עם נימוס ותרבות חיים. "הוא עבד למען משפחתו ולמחייתו ופירנס בכבוד את המשפחה הגדולה שלו", סיפר זמירו. "הוא נרצח ללא שום רחמים וללא שום סיבה והשאיר אחריו את 12 ילדיו. מה יהיה איתם עכשיו? איך האישה תוכל לגדל אותם לבד? זה גיהינום של ממש. הוא היה עמוד השידרה של המשפחה".

בני משפחתו של הנרצח הביעו תרעומת על הפרסום השגוי, לטענתם, כי מדובר במשת"פ. גם וותד מ"כול אל-ערב" מטיל ספק בפרסום. "אני לא בא להגן עליו", הוא אומר. "אם הוא היה משת"פ הייתי כותב את זה ללא היסוס, אבל אין לכך כל הוכחה". לדברי וותד, יש במשולש מאות משפחות של משת"פים, אבל מצד שני יש גם המוני אנשים שהגיעו לישראל באיחוד משפחות. "אם הוא היה משת"פ הם לא היו באים עד תל אביב, אלא לקלאנסווה. כבר היו מקרים". סיבה נוספת לחשוב שאבו-סעדה לא היה משת"פ, מוסיף וותד, היא שהגיל שלו גבוה בהרבה מהגיל הממוצע של המשת"פים החיים בישראל.

בניגוד לטענות בני המשפחה ותוך התחמקות, מסר ראש המועצה המקומית של קלנסוואה, יוסף תכרורי, כי הוא אינו מכיר את הנרצח או את בני משפחתו. לחדשות נענע אמר: "באים אלינו וזורקים אנשים זרים שאני לא יודע מאיפה הביאו אותם. אני לא יודע מאיפה הם באים ולגבי הנרצח וזהותו - אין לי תשובה". בינתיים ממשיכה משפחתו של אבו-סעדה להתקיים ללא פרנסה ובסיועם של קרובים ושכנים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by