בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מקבלי הבטחת הכנסה נאלצים לעבוד ללא שכר 
 
 חזק מול המובטלים. הוגה תכנית מהל``ב (רויטרס)   
 
יוסי גורביץ

תכנית "מהל"ב" מאפשרת לשלוח מובטלים לעבודה ללא שכר "כדי להקנות להם הרגלי עבודה". הם מועסקים לעיתים קרובות בעבודות שמילאו מקבלי שכר מינימום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תכנית "מהל"ב" - "מהבטחת הכנסה להכנסה בטוחה" - האמורה להחזיר מובטלים למעגל העבודה, שולחת מקבלי הבטחת הכנסה לבצע "עבודות ציבוריות" ללא תשלום במוסדות ציבור. כך מדווח הבוקר (שישי) אתר הארץ.

החוק המעגן את התכנית מאפשר לשלוח את מקבלי הבטחת ההכנסה לארבעה חודשים של עבודה ללא שכר "כדי להקנות להם הרגלי עבודה", ביניהם קימה בזמן וקבלת מרות. עם זאת, במהל"ב הודו כי הם שולחים את מקבלי הקיצבה ל"עבודות ציבוריות" לא רק כדי להקנות הרגלי עבודה, אלא גם כאשר לא היתה להם עבודה אחרת, או סדנה פנויה.

מקבלי הקצבאות מועסקים, בין השאר, במשרדי מס הכנסה, מועצות מקומיות ועיריות, שירותי בריאות כללית, בתי חולים, כנסיות, בתי כנסת ומסגדים. לעיתים, הם ממלאים את תפקידם של משתכרי שכר מינימום - המקבלים 30 אחוזים יותר ממקבלי קצבת ההכנסה, וששלילת מקום עבודתם הופכת אותם למובטלים בעצמם.

עמותת "ידיד" פנתה במכתב חריף לראש מנהלת מהל"ב, בו נאמר כי "אנו רואים בחומרה רבה את עובדת ניצול משתתפי התוכנית באיצטלה של רכישת כישורי עבודה ומקצוע...אם מדובר בהכשרה מקצועית מסודרת, הרי שהיא צריכה להיות מוגדרת ככזאת ואם מדובר בעבודה תמורת קצבה הרי שמדובר בטעות חמורה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by