בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
Emusic תובעת את נאפסטר 
 
 
מערכת סיוון.קום

גם אי.מיוסיק רוצה להרוויח מנאפסטר; השבוע הגישה החברה תביעה נגד השירות הפופלארי; הטיעון העיקרי: הפרת זכויות יוצרים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אתר מכירות המוסיקה המקוון אי.מיוסיק הודיע לפני יומיים על תביעה כנגד נאפסטר. עד כה נמנעה החברה לעשות כן בעקבות מגעים לשיתוף פעולה. תביעתה של אי.מיוסיק נסובה גם היא סביב נושא הפרת זכויות היוצרים.
 
התביעות נגד נאפסטר ממשיכות לזרום. ביום רביעי השבוע, יום לאחר התביעה, שהגישו מארגני טקס ה"גראמי" נגד החברה, הוגשה אתמול תביעה נוספת, הפעם מצד אתר מכירת המוסיקה אימיוסיק (eMusic).

בתביעה, טוענת אימיוסיק להפרת זכויות יוצרים בצורה עקיפה וכן לסיוע להפרה, טיעונים הזהים לאלה ששימשו בסיס לתביעות של חברות התקליטים הגדולות.. אימיוסיק תובעת לאסור על החלפת שיריה דרך נאפסטר, ולקבל את כל הרווחים, שהופקו מהחלפת שיריה, את הפיצויים המקסימליים הקבועים בחוק, וכמובן את שכר הטירחה של עורך הדין.

עד כה, נמנעה החברה מלתבוע את נאפסטר, עקב מגעים לשיתוף פעולה, שהחלו ביולי 2000. בנובמבר אותה שנה, הפעילה החברה תוכנה, שסורקת את רשת נאפסטר ומדווחת על שירים שבבעלותה, המוצעים להחלפה ברשת, תוך שהיא שולחת אזהרות למשתמשים ולנאפסטר עצמה. נאפסטר טענה אז, שהיא יכולה לחסום משתמשים, אך לא שירים. השבוע החלה החברה לעצור שירים, על ידי שימוש בפילטר טקסטואלי, אולם בהצלחה מועטה.

"אימיוסיק רצתה לשחק במגרש של הגדולים בעולם המוסיקה הדיגיטלית, אולם הפכה לשירות נישה, המספק שירות לאומנים וחברות מוסיקה עצמאיים", אמר אנליסט ב-Webonize, ריק דיוב. "נראה, שתביעות הפכו כבר לחלק מהתוכניות העסקיות", אמר דיוב על החברות הנתבעות, כמו נאפסטר ו-MP3.com.

בדצמבר, הצטרפה אימיוסיק לתביעה נגד MP3.COM, לאחר שזו התפשרה עם חמש חברות התקליטים הגדולות, אך בחרה להתעלם מחברות התקליטים העצמאיות. בינואר, פיטרה אימיוסיק מעל שליש מעובדיה, כולל שני סמנכ"לים, במסגרת התייעלות. מנכ"ל החברה, ג`ין הופמן, אמר שחלק מהאשם בהפסדים הוא בנאפסטר, אולם נמנע עד כה מלהגיש נגדה תביעה, עקב משא ומתן לשיתוף פעולה.

אתר אימיוסיק ממשיך להציע את השירים במחירים שהציג בשנת 99`: 99 סנט לשיר בודד, 8.99 דולר לאלבום שלם, ובין 9.99ל- 14.99דולר לחודש ללא הגבלת מספר השירים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by