בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
המועצה הפלסטינית התכנסה היום - לראשונה מתחילת הארועים 
 
 
חדשות נענע 

ערפאת קרא לישראל לחזור למו"מ מהנקודה בה נפסק בימי שלטון ברק. הפלסטינים החלו שוב לפעול באו"ם להביא לשליחת כוח רב לאומי לשטחים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, כינס היום (שבת) את המועצה המחוקקת של הרשות הפלסטינית בעזה לישיבה ראשונה מאז פרצה אינתיפאדת אל-אקצא.
 
בנאומו בישיבה, קרא ערפאת לישראל לחזור לגבולות 67` ולחזור למשא ומתן מהנקודה בו הפסיק בטאבה לפני יותר מחודש. הוא האשים שוב את ישראל בהרעבה של הפלסטינים ובשימוש באורניום מדולל נגדם, אך פנה אל העם בישראל: "ידנו מושטת לשלום".

יו"ר הרשות לא פנה בנאומו לפלסטינים ולארגונים השונים להוריד את רמת האלימות, כפי שדרש שרון.

גם הקבינט הפלסטיני קרא אמש לישראל לחדש את המו"מ מהנקודה בה הוא הופסק ו"להפסיק את מדיניות הדיכוי נגד בני העם הפלסטיני", לשון הודעתו מאמש. זאת, יום לאחר מכתב תשובה של שרון למכתב הברכה של ערפאת. שרון, שהוא מוכן לכבד כל הסכם עליו חתמה ישראל וכך למעשה להתחייב על מה שנחתם בלבד.

עוד הודיע הקבינט, כי מוסדות הרשות הפלסטינית נותרו יציבים וחזקים, למרות המלחמה השיטתית של ישראל בהם. באחרונה, הזהירו גורמים מדיניים בכירים בארה"ב ובאו"ם מפני קריסתה של הרשות הסובלת מגרעונות כלכליים חמורים. צה"ל הזהיר גם הוא מפני תופעות של אנרכיה במוסדות הפלסטינים המבשרים אולי על התפרקותם הקרבה.

סוכנות AP דווחה, כי ישראל סירבה לאפשר לשניים מחברי המועצה המחוקקת, מרוואן ברגותי ועבאס זקי, להגיע מאזור יהודה ושומרון לעזה. הנימוק המובא לכך הוא, שזאקי ארגן הפגנות בעד סדאם חוסיין ונגד ישראל ולברגותי, מפקד התנזים באזור רמאללה, לא ניתן חופש מעבר בשל ירי ארגונו על מטרות ישראליות.
 

כוח רב לאומי לשטחים

הפלסטינים דרשו שוב השבוע החולף לשגר לשטחים כוח רב-לאומי להתערב ולמנוע מצה"ל לפגוע בהם. נציג הרשות הפלסטינית באו"ם שוחח הלילה על הנושא עם שגריר אוקראינה, הנשיאה התורנית של מועצת הביטחון.

האו"ם דחה כבר את ההצעה של הפלסטינים, לה התנגדה ישראל. הדרישות לשליחת הכוח הועלו כבר בתחילת הארועים לפני ועידת שארם א-שייח`, בה הוחלט על הקמת ועדת מיטשל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by