בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ערפאת: מוכן לחידוש מיידי של המו"מ 
 
 
חדשות נענע 

אמר בכינוס המועצה הפלסטינית המחוקקת: 'השלום הוא בחירתנו האסטרטגית, ידינו מושטות לשלום האמיצים'. הפלסטינים: נעשים מאמצים להפגיש בין רה"מ הישראלי ויו"ר הרשות עוד לפני יציאת שרון לוושינגטון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, אמר היום בכינוס ראשון של המועצה הפלסטינית המחוקקת מאז פרוץ מהומות אל אקצה, כי הוא מוכן לחידוש מיידי של המשא ומתן עם ישראל. "אני פונה לעם בישראל ולממשלתו, ומודיע כי השלום הוא בחירתנו האסטרטגית, ואנו מוכנים לחדש מיד את המשא ומתן עם הממשלה החדשה".


 
בנאומו השיב ערפאת על פנייתו של ראש הממשלה, אריאל שרון, בנאומו בפני הכנסת, ואמר אף הוא כי "ליבנו פתוח וידינו מושטות לשלום האמיצים". ואולם, ערפאת לא נענה לפנייתו של שרון לקרוא לאנשיו באופן פומבי לחדול מהירי ומהאלימות כלפי ישראל.

ערפאת שב וקרא לחדש את השיחות מהנקודה בה הפסיקו: "ההגיון מחייב שמה שכבר הוסכם עליו בקמפ-דיוויד ובטאבה ישמש בסיס להמשך הנסיון ליישם את החלטות האו"ם". ערפאת חזר על תביעתו להקמת מדינה פלסטינית בגבולות 67` שבירתה ירושלים, וקרא לשיגור כוחות בינלאומיים לאזור כדי להגן על הפלסטינים ולמנוע הסלמה.
 

'ישראל מנהלת מדיניות הרג והרעבה'

בחלק הפייסני פחות בנאומו מחה ערפאת נגד "מדיניות ההרג וההרעבה שמנהלת ישראל", לדבריו. ערפאת שב והאשים את ישראל בשימוש באורניום מדולל נגד הפלסטינים. יו"ר הרשות הפלסטינית טען כי בששת החודשים הראשונים לאינתיפאדת אל אקצה נהרגו כ-500 פלסטינים ועוד 22 אלף נפצעו מאש כוחות הביטחון הישראליים.

בתוך כך נעשים מאמצים לארגן פגישה בין שרון וערפאת. בכיר בעזה אמר הבוקר כי נעשים מאמצים לארגן פגישה בין ערפאת לבין שרון עוד לפני צאתו של שרון לוושינגטון ב-20 במרץ. בגלי צה"ל דווח כי דוברו של שרון אמר בתגובה שלא ידוע לו על יוזמה להפגיש בין שני המנהיגים. לדבריו,המשא ומתן לשלום לא יחודש עד שתיפסק האלימות.
 
 
האם על שרון להיענות לפנייתו של ערפאת להמשיך השיחות מהנקודה בה הופסקו? מדברים על זה עכשיו בפורום אקטואליה בנענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by