בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
13 הרוגים ביממה האחרונה בקרבות בחבל קשמיר  
 
 
רויטרס

רימון-יד שהתפוצץ ברחוב הומה אדם בסרינגר גבה את חייו של אזרח אחד ופצע 15 אחרים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
13 אנשים - בהם ארבעה אנשי כוחות הביטחון של הודו וחמישה לוחמים בדלנים - נהרגו ביממה האחרונה בעימותים אלימים בחבל קשמיר ו-15 אחרים נפצעו. כך מסרה היום (שבת) משטרת הודו.
 
הרשויות בהודו מסרו כי אדם אחד ו-15 אחרים נפצעו היום מפגיעת רימון-יד ברחוב הומה אדם בסרינגר, בירת הקיץ של מדינת קשמיר וג`אמו. המשטרה מסרה כי הרימון כוון לפגוע בסיור שנערך במקום. "הרימון פספס את המטרה והתפוצץ במרכז הומה. אזרח אחד נהרג במקום ו-15 אחרים נפצעו", אמר קצין משטרה. עד כה שום ארגון לא נטל אחריות לאירוע.
 

הפסקת האש רק הגדילה מספר הקורבנות

מוקדם יותר היום נורה למוות שוטר בפרוורי סרינגר. אתמול נהרגו שלושה אנשי כוחות הביטחון ושלושה לוחמים בדלנים בקרב אש במחוז ראג`ורי. בקרב ירי אמש נהרגו שני לוחמים בדלנים במחוז הדרומי של קשמיר. בתקריות נוספות נהרגו שלושה אזרחים, אחת מהם אישה.

מאז הפסקת האש בין הצדדים נהרגו 288 אזרחים על ידי הלוחמים הבדלנים, לעומת 202 שנהרגו באותה תקופה בשנה שעברה. מספר אנשי המשטרה שנהרגו עלה אף הוא מ-26 ל-46.

כעשר קבוצות בדלנים לוחמית בממשל ההודי בג`אמו וקשמיר, המדינה היחידה בהודו בעלת רוב מוסלמי. רוב הקבוצות הבדלניות דחו את קריאתה של הודו להפסקת אש.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by