בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בוטלה היוזמה להפרטת המתנ"סים 

בוטלה היוזמה להפרטת המתנ"סים

 
 
חכים בשארה

בתום שנה של מאבק חברתי נגד יוזמת חשב משרד האוצר ושרת החינוך לשעבר לימור לבנת להפריט המתנ"סים, היא בוטלה בלחץ השר הנוכחי מאיר שטרית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יוזמת משרד האוצר להפרטת המתנ"סים, שנתקלה בהתנגדות רבה על ידי חוגים חברתיים מחשש לעתיד התרבות בפריפריה, בוטלה אתמול (ראשון) באופן סופי. בתום פגישה בין שר החינוך, מאיר שטרית, לבין החשב הכללי במשרד האוצר, ירון זליכה, הכריז השר: "היוזמה בוטלה". בפגישה סוכם לבטל את הוצאת פעילות החברה למתנ"סים למכרז, ולמנות במקום ועדה משותפת לנציגי משרד האוצר, החינוך והמשפטים, שתקבע קריטריונים להקצאה הפנימית של התמיכות למתנ"סים במסגרת החברה למתנ"סים.

השר שטרית, שפעל נגד היוזמה מיומו הראשון בתפקיד, אמר: "הפרטת החברה למתנ"סים היתה יכולה להיות אסון חברתי. היא היתה יוצרת מצב שמי שאין לו כסף, היה מוצא עצמו מחוץ לפעילות". דוברת החברה למתנ"סים, ורד ליון-ירושלמי, את שר החינוך על מאמציו לביטול היוזמה, "שעצם קיומה היווה איום על האוכלוסיות החלשות בישראל".

היוזמה להפרטת המתנ"סים החלה לפני שנה בתיאום בין זליכה לבין שרת החינוך לשעבר, לימור לבנת. השניים סיכמו כי חלק מפעילות החברה למתנ"סים יוצא למכרז במטרה לחסוך בהוצאות הרבות הכרוכות בניהול פעילות זו. הודעה על היוזמה עוררה התנגדות ציבורית מצד ארגונים חברתיים, פעילי מתנ"סים, ראשי ערים וחברי כנסת, שחששו שהוצאת פעילות החברה למכרז תפגע בשירותים שנותנת החברה לאוכלוסיות חלשות כמו תושבי הפריפריה, קשישים, ילדים בסיכון ועולים. האוצר אף הפסיק להעביר כספים לתוכניות לשיעורי תגבור לתלמידים נזקקים, לנוער מנותק ולנכים, בנימוק שיש להוציא את הפעלתם מהחברה למתנ"סים ולקיים מכרז.

החברה למתנ"סים היא חברה ממשלתית, הכפופה משרד החינוך, המפעילה 180 מרכזים, מרביתם באזורים חלשים בפריפריה. מתנגדי יוזמת ההפרטה טענו, שגורם עסקי פרטי שינהל את פעילות המתנ"ס, יקצצו את הסיבסוד לפעילויות לא רווחיות. בנוסף, עלה חשש כי הרצון העסקי לחסוך בעלויות

חשש נוסף היה כי בפריפריה ובמגזר הערבי, שם ממוקמים מרבית המתנ"סים, לא רק שלא תהיה תחרות בשל העדר עניין כלכלי להקים גופים מתחרים עבור אוכלוסייה שרובה מעוטת יכולת, אלא שרמת השירותים תרד בגלל הצורך להוזיל עלויות ולעמוד בתנאי המכרז, יוריד את רמתם והכשרתם של המדריכים במתנ"סים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by