בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שרון: הפרדה חד-צדדית אינה ריאלית 
 
 
חדשות נענע 

בראיון ל'ניוזוויק' אומר ראש הממשלה כי ישראל לא תפלוש לשטחים שבשליטת הפלסטינים וכי בכוחו של ערפאת לעצור את הטרור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אריאל שרון, אמר בראיון לעיתון "ניוזוויק", המתפרסם מחר (שני), שישראל לא תפלוש לשטחים שנמצאים בשליטת הפלסטינים, גם אם תהיה הסלמה במצב הביטחוני.
 

לדברי שרון, באזורים אלה המצב הוא "בלתי הפיך", וישראל לא צריכה לחזור אליהם. "עם זאת", אמר שרון, "אין פירוש הדבר שישראל לא תפעל נגד אנשים שמצאו שם מחסה".

שרון טוען כי ערפאת לא איבד את השליטה בפלסטינים, וכוחו היום דומה לזה שהיה לפני פרוץ האינתיפאדה. לשאלת המראיין, אמר שרון כי ביכולתו של ערפאת לעצור את הטרור, אם ירצה. "אני מוכן להיפגש איתו", אמר שרון, "אבל לא כל עוד האלימות נמשכת". "זה ההבדל בין הממשלה הנוכחית לבין ממשלת ברק", אמר. "הקשרים האלה (שהתקיימו בתקופת ברק) החלישו את ישראל".

שרון אמר בראיון כי בכוונתו לאפשר לפלסטינים תנועה חופשית בגדה המערבית, בלי שיאלצו לעבור במחסומים הצבאיים. הכוונה בתוכנית זו, לדבריו, היא להקל על חיי התושבים, ולהקשות על אנשי הרשות הפלסטינית, שאחראית למעשי הטרור. שרון הוסיף כי בכוונתו ליזום סלילת כביש שיאפשר לתושבי הגדה המערבית לנוע בשטחים בלי שיעצרו
על ידי חיילים. "אולי זאת הדרך לשלום", אמר.

לדברי ראש הממשלה תוכנית ההפרדה החד צדדית אינה מעשית, משום שבלתי אפשרי לשמור על גבול של 700 קילומטרים. בכוונתו לפעול לקידום הסדר ביניים עם הפלסטינים ולדחות את הטיפול בנושא הסורי, משום שאי אפשר לשאת ולתת בשתי חזיתות, ומשום שסוריה נותנת חסות לארגון החיזבאללה, המעורב גם בפיגועים בישראל.

לדברי מקורות פלסטיניים זה כמה ימים מתנהלים מגעים בין ישראל לפלסטינים בשני ערוצים: שיחות ישירות ומגעים בתיווך אמריקני. את דברי המקורות פרסם בשבת העיתון "אל חיאת", היוצא לאור בלונדון.
 

רוצים לדבר על זה?

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by