בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הנהלת ביה"ח ידעה על ההתעללויות ולא דיווחה 
 
 המנהלים ידעו ולא דיווחו (אילוסטרציה: stock.exchng)   
 
הארון תחאוכו

כתב אישום יוגש נגד המנהל לשעבר של ביה"ח הפסיכיאטרי 'איתנים' בגין התעללות בחוסים אוטיסטים. אישומים יוגשו גם נגד 9 עובדים שהתעללו בחוסים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כתב אישום חמור יוגש כנגד המנהל לשעבר בבית החולים הפסיכיאטרי "איתנים", יעקב מרגולין, בגין התעללות בחוסים שהיו מאושפזים בבית החולים. כך החליטה היום (שני) פרקליטות מחוז ירושלים. כתב אישום יוגש גם כנגד סגנו של מרגולין, משה אברמוביץ' ונגד בכירים במחלקה האוטיסטית. צוות המחלקה יואשם בהתעללות פיזית קשה כלפי חולים אוטיסטים. ההתעללויות נמשכו כשנתיים ולאחר חשיפת הפרשה-נסגרה המחלקה.

בטיוטת כתב האישום מופיעים 11 מקרים של התעללויות בהם היו מעורבים יותר מעשרה עובדים בבית החולים. בנובמבר 2004 הושעו מנהל המחלקה לאוטיסטים ב"איתנים", ד"ר דניאל מאיר והמפקחת הסיעודית, מריאל גולדברג מכל עבודה במערכת הבריאות הממשלתית-ציבורית בחשד להתעללות במטופלים אוטיסטים במחלקה.

במסגרת הוראתו, דרש הולנדר להשעות גם את האחות הראשית במחלקה, דנה בן מאיר, ואדם נוסף שעבד במקום כסייע בגין חשדות דומים. מדובר בצעדים חריפים שננקטו לראשונה נגד החשודים בפרשת ההתעללויות. הולנדר שיגר לשלושת המושעים מכתבים, בהם כתב כי הצעד נעשה על מנת למנוע את "הפגיעה הממושכת בתדמית ובמעמד של הרפואה הציבורית בציבור".

ד"ר מאיר יואשם בפעולה "בניגוד למתחייב בחוק ומתוקף החובות האתיות והמוסריות המוטלות עליך בהיותך רופא, המצופה כי ינהג בכבוד ובהגינות במטופליו", כך ציין אז הולנדר במכתבו. מנהל בית החולים וסגנו יואשמו בכך שבמסגרת תפקידם היו אמורים לפקח על הנעשה בבית החולים. האחות, בן מאיר, תואשם בהתעללות שיטתית, פיסית ונפשית, במספר רב של מטופלים אוטיסטים. כמו כן, חשודה בן מאיר במתן הוראות בהן כרוכות פעולות התעללות, ובמניעת דיווחים לממונים עליה. על פי החשד מנעה טיפול רפואי, האכילה מטופים בקיא ובכפייה והנחתה להרגלי עבודה אכזריים.

הסייע המושעה ועובדים נוספים במחלקה יואשמו במסכת התעללויות דומה לזו של בן מאיר. במכתבו של הולנדר צויין אז כי פיינשטיין אף הסב חבלות למטופלים, נהג להשליך עליהם חפצים, ואף הלביש את אחד המטופלים בחזיית אישה.
 

עמותת אלו"ט: לזכות הרשויות, הפעם לא הסתפקו בש.ג.

 
מעמותת אלו"ט, האגודה הלאומית לקידום אוטיסטים נמסר כי "יאמר כאן לזכות רשויות החוק כי הפעם לא הסתפקו בראש הש.ג. אלא טיפלו בקודקוד עם מסר חשוב לכל מנהל במדינה כי עליו, בעיקר עליו מוטלת האחריות. יתרה מזו, כל מי שהיה נוכח ולא פעל למנוע, ולא דיווח עבר עבירה פלילית חמורה.

בית חולים אינו תחליף לבית-לחיים. שנים רבות לקח למדינה להפנים שמקומו של אדם עם אוטיזם הוא בבית טיפולי מיוחד ולא בבית חולים פסיכיאטרי. בעבר אלו"ט פעלה בנחישות והוציאה מבי"ח קבוצה של נערים ונערות לבתים מיוחדים בקהילה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by