בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שלוש שנות מאסר למכחיש השואה דיוויד אירווינג 
 
 שלוש שנות מאסר. אירווינג בווינה היום (רויטרס)   
 
אסא וולפסון וחכים בשארה

לפני הכניסה למשפטו על הכחשת השואה הודה אירווינג, כי היו תאי גזים וטען שאינו מכחיש עוד את השואה. עם זאת, הוא הורשע בוינה בעבירות של הכחשת שואה. התביעה: אירווינג הוא "זייפן היסטוריה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית משפט בווינה הרשיע היום (שני) את ההיסטוריון מכחיש השואה דייוויד אירווינג בעבירות של הכחשת שואה וגזר עליו שלוש שנות מאסר. לפני כניסתו לאולם בית המשפט, אמר אירווינג כי "כן, היו תאי גזים. אינני מכחיש שואה, שיניתי את דעתי".

התובע, מיכאל קלקל, אמר בנאום הפתיחה כי אירווינג הציג עצמו כהיסטוריון, אך למעשה פעל שנים ארוכות כ"זייפן היסטוריה". לדבריו, ארווינג ניסה להמציא היסטוריה חדשה בעלת "קווים אנטישמיים מובהקים". קלקל הוסיף, כי אירווינג הילל בהרצאותיו את המנהיג הנאצי, אדולף היטלר. "זהו ניצול פלילי ומסוכן של חופש הביטוי", אמר.

לקראת המשפט אמרו אירווינג ופרקליטו האוסטרי לכלי תקשורת הבריטית כי הם אינם מאמינים בסיכוייהם לנצח. הפרקליט, אלמר קרסבך, טוען כי אירווינג שינה כבר ב-1992 את דעותיו, לאחר שגילה שדר רדיו ובו הודעה לאדולף אייכמן על השמדת מיליון יהודים במחנה המוות טרבלינקה.

אירווינג נעצר באוסטריה ב-11 בנובמבר, שם מוגדרת הכחשת שואה כפשע. העונש הצפוי על אירווינג הוא בין שנה לעשר שנות מאסר.אירווינג נעצר ליד העיר הרטברג שבסטיריה, מתוקף צו שהוצא נגדו ב-1989. זאת, בעקבות דברים שאמר בהרצאות בווינה ובעיר לאובן, שבדרום אוסטריה. אירווינג חיבר כ-30 ספרים. אחד מספרים אלה הוא "מלחמתו של היטלר", שבו הוא טוען כי השואה התרחשה בהיקף קטן בהרבה מכפי שנהוג לחשוב. אירווינג טען בספריו עוד כי אנשים לא הושמדו בתאי גזים באושוויץ.

ב-2001 קבע בית המשפט הגבוה לערעורים בלונדון כי אירווינג הוא מכחיש שואה. בפסק הדין תואר אירווינג, שתביעת הדיבה שהגיש נגד ההיסטוריונית דבורה ליפשטט נדחתה, כגזען ואנטישמי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by