בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נתניהו פועל לשינוי שיטת הבחירות בליכוד  
 
 הזמין סקרים לפני שהחליט. נתניהו (רויטרס)    
 
חכים בשארה

יו"ר הליכוד, ח"כ בנימין נתניהו, ייזום מהלך לשינוי חוקת המפלגה, לפיו תבחר רשימת המפלגה בפריימריס ולא על ידי חברי המרכז. לדבריו, הוא קיבל את ההחלטה בכדי לנקות את השורות בליכוד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יו"ר הליכוד, ח"כ בנימין נתניהו, הודיע היום (שני) כי יביא בימים הקרובים לאישור המרכז הצעה לשינוי חוקת המפלגה, לפיה תתבצע בחירת חברי הכנסת בפריימריס פתוחים ולא במרכז הליכוד. נתניהו אמר כי קיבל את ההחלטה בעקבות התייעצויות במטרה לנקות את השורות בליכוד.

בשבוע שעבר אמר נתניהו מעל בימת הכנסת כי מפלגתו תתמוך בחוק הפריימריס. כתוצאה, תוצא בחירת חברי הכנסת מידי חברי מרכז הליכוד. "כאחד הראשונים שהביאו את שיטת הפרייימריס למדינה, אני מאמין גם שצריך ליישם רפורמה בשיטת הבחירות למפלגות וגם במפלגתי. אני מתכוון לשכנע את חברי לתמוך בחוק הבחירות המקדימות (חוק שטרית) ולהעביר את הבחירת לנציגנו ממרכז המפלגה אל כלל ציבור המתפקדים של הליכוד", אמר נתניהו.

טרם להצהרה בכנסת, הזמין נתניהו סקר פנימי לבדיקת התמיכה בקרב חברי המרכז למהלך. בסקר היה רוב קטן למתנגדים להצעה, אולם נתניהו בטוח שיש בידו לשכנע את המרכז אם ישדר את המסר שהצעד יוסיף מנדטים לליכוד.

לפי חוקת הליכוד בחירת הח"כים נעשית על ידי המרכז. ח"כים שיתמכו בחוק הפריימריס לא יוכלו להיבחר מטעם הליכוד. לכן, דרוש שינוי חוקת הליכוד קודם לתמיכה בחוק הפריימריס בכנסת. בעבר ניסה ראש הממשלה, אריאל שרון, להעביר מהלך דומה, אך הוא נכנע לאיומי מרכז הליכוד.

בהיסטוריה של הליכוד, הפעם היחידה בה נבחרה הרשימה לכנסת בפריימריס פתוחים היתה במארס 1996, כאשר נתניהו כיו"ר המפלגה הוציא את הבחירה מידי המרכז. אולם כעבור כשנתיים, מנכ"ל משרד ראש הממשלה דאז, אביגדור ליברמן, פעל להחזרת הבחירה למרכז בטענה כי יש לחזק את המרכז מול השרים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by