בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
צה"ל ניתק את רמאללה מהיישובים סביבה 

צה"ל ניתק את רמאללה מהיישובים סביבה

 
 
חדשות  נענע

הגביר את הסגר על כל שטחי הגדה והרצועה. הרשות הפלסטינית פנתה לאו"ם נגד הגברת הסגר הישראלי ותוכנית "100 הימים של צה"ל" שנועדה לטענתם להביא לבידוד מוחלט של הכפרים ברשות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צה"ל והמשטרה השלימו היום (ראשון) את ניתוקה המלא של רמאללה מהישובים שבסביבה, והדבר ניכר היטב בדלדול כל הפעילויות היומיות בעיר, כולל נוכחות תלמידים בבתי ספר, עובדים במשרדים, מחסור במוצרים טריים בשווקים וכו`.
 
ארבעה ימים לאחר שצה"ל ניתק את רמאללה מ-33 כפרים שבצפונה, באמצעות חפירת תעלה עמוקה בכביש ביר זית-רמאללה, הוא הציב היום מחסומים, מאוישים בחיילים בכביש המחבר את ירושלים לרמאללה, והחל להציב מחסומים פיסיים, בלתי עבירים (תעלות וסוללות עפר) במקומות שונים שמונעים מעבר פלסטינים מרמאללה ואליה.

בנוסף חסמה המשטרה פיסית את הכניסה לשטח הגדה, מירושלים מדחיית א-בריד ("שכונת הדואר") כניסה שעד כה ויסתה חלק מהתנועה..

מחסומי צה"ל חדשים שהוקמו במחנה הפליטים קלנדיה,בכפר סמיראמיס ובכפר עקב מונעים מעבר תושבים פלסטינים לכיוון רמאללה וממנה, דרכים שעד השבוע שעבר איפשרו לרבים לעקוף את מחסום צה"ל ולהגיע לרמאללה.

"הארץ" מדווח כי צה"ל גם תיגבר את סיוריו באזור ואת נוכחתו באמצעות טנקים שמוצבים בצדי הדרכים.

בעקבות הניתוק פירסמה הרשות הפלסטינית אזהרה מפני הסלמה ודאית ופנתה למועצת הביטחון של האו"ם
בקריאה לגנות את ישראל ולהחליט על שיגור כוחות הגנה בינלאומיים.

הרשות הפלסטינית טוענת כי פעולות צה"ל מצביעות כי הוא החל ליישם תכנית שנועדה להגביר את הסגר על השטחים ולהביא לבידוד היישובים הפלסטינים ולניתוק כל קשר ביניהם.

על פי הרשות מדובר בתכנית "100 הימים" של צה"ל, שבהתאם לה הוחשו תגבורות גדולות של צבא בלווי טנקים ונשק כבד והוצבו בכניסות לערים הפלסטיניות וכוחות אחרים הוצבו על הדרכים הצדדיות. זאת, "במטרה להפוך את הערים הפלסטיניות לאזורים מבודדים ולבתי כלא גדולים וסגורים בצורה הרמטית".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by