בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חילוקי דעות בממשלה בנושא הסנקציות בשטחים 
 
 
חדשות נענע 

שרון: ברצוננו להקל על הפלסטינים ולפגוע במחבלים. יועץ ראש הממשלה לענייני ביטחון, אהוד יתום, העריך כי ממחר יחלו הקלות בסגר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בישיבת הממשלה הבוקר (שני) התעוררה מחלוקת בין השרים בנושא הכתר על הכפרים באזור רמאללה ועל העיר עצמה והסגר המתמשך בשטחים. הדילמה ננעצה בהערכות שהסגר יוצר טרור מול ההערכות שהוא מקשה על המחבלים.
 
השרים אישרו בישיבה את הרכב חברי הקבינט המדיני-ביטחוני, את חברי ועדת השרים ואת המינויים של מזכיר הממשלה, גדעון סהר ומנכ"ל משרד ראש הממשלה, רפי פלד.

ראש הממשלה, אריאל שרון, אמר שבכוונת ישראל להקל על הפלסטינים ולהכביד על המחבלים. שר הביטחון, בנימין בן-אליעזר, אמר בישיבה כי אינו מבין על מה הטענות, שכן לא שינה את מדיניות הביטחון מאז נכנס לתפקיד. עוד אמר שר הביטחון, כי בכוונת ישראל לחזור אל שולחן הדיונים.

שר המשפטים, מאיר שטרית, אמר שעל הממשלה לדאוג שצרכי האוכלוסיה האזרחית הפלסטינית יסופקו, מאחר והפגיעה בה תזיק לישראל בעולם. השרים אפרים סנה ומתן וילנאי הביעו התנגדות למדיניות סגירה וכיתור מתמשכים.

יועץ ראש הממשלה לענייני טרור, אהוד יתום, אמר כי להערכתו ישראל תקל בסגר כבר ממחר. גורמים בכירים בצה"ל הזהירו היום מהסגר "החונק" שלמרות הקשיים הטכניים שהוא מערים על מבצעי הפיגועים, הוא למעשה יוצר מוטיבציה רבה יותר לפיגועים.

הפלסטינים ביצעו היום פעולות מחאה נגד הכתר ובראשן הפגנה בכפר סורדא המכותר מצפון לרמאללה. 20 פלסטינים נפצעו קל לאחר שההפגנה התפשטה אל מחוץ לכפר והמפגינים התעמתו עם חיילי צה"ל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by