בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
צה"ל: הכתר סביב רמאללה מנע פיגוע 
 
 
חדשות נענע 

לדברי אל"מ אילן פז, חוליית מחבלים גדולה הפועלת באזור תכננה לפוצץ מכונית תופת בשטחי ישראל או נגד מטרה ישראלית בשטחים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כוחות הבטחון עצרו בימים האחרונים כמה מחברי חוליית המחבלים, הפועלת ברמאללה. כך גילה היום (שלישי) מפקד חטיבת בנימין, אלוף משנה אילן פז.

 
לדברי פז, הידוק הסגר על רמאללה סיכל פיגוע, שהתכוונה לבצע החולייה בתוך הקו הירוק.

חוליית המחבלים, הפועלת באזור רמאללה, תכננה לפוצץ מכונית תופת בתוך שטחי ישראל או נגד מטרה ישראלית בשטחים.

החוליה, הפועלת בחמשת החודשים האחרונים, מורכבת מאנשי כוח 17, המשמר הנשיאותי של יו``ר הרשות הפלסטינית ואנשי תנזים, ואחראית למותם של כעשרה ישראלים ופציעתם של רבים אחרים בפיגועי ירי סביב העיר.

שלשום לכדו חיילי צה``ל והשב``כ שניים מאנשי החוליה במחנה הפליטים קלנדיה, בין רמאללה לירושלים. כעת מנהל צה"ל מצוד אחר שאר חברי החוליה. החשש מפעילות החוליה, הוא שהביא לכתר הכבד על רמאללה בימים האחרונים.

הבוקר, החל צה"ל לראשונה להקל על הכתר סביב אזור רמאללה, וכעת מתאפשר מעבר של כלי רכב אל העיר וממנה. חיילי צה``ל ימשיכו בתקופה הקרובה לאייש את כל היציאות מהעיר וכלי רכב יוצאים, ייבדקו, על מנת למנוע את יציאתה של החוליה לפיגועים.

הכתר הכבד שהטיל צה"ל על רמאללה בימים האחרונים נועד בראש ובראשונה לחסום את מעבר אנשי החוליה לתוך ישראל. ההתראה המודיעינית על כוונות החוליה הגיעה לאלוף משנה אילן פז, מפקד חטיבת רמאללה, שביקש מהדרג המדיני לבצע את הכתר.

ארצות הברית מגנה בחריפות את הכתר שהטילה ישראל על רמאללה. דובר מחלקת המדינה בוושינגטון אמר אתמול כי "אנחנו מודאגים מאד מהמצב הכלכלי החמור שעמו מתמודדים הפלסטינים".

"למרות שאנו מכירים בצרכי הביטחון של ישראל", הוסיף הדובר, "לחץ כלכלי והגבלות תנועה על הפלסטינים תורמים להידרדרות כוללת של המצב בשטחים, גורמים לסבל רב למשפחות פלסטיניות, ואינם תורמים דבר להרגעת המצב באזור".

הדובר הדגיש עוד כי ארצות הברית מתנגדת לאמצעים שנוקטת ישראל ומונעים מפלסטינים לשרוד כלכלית.
 

רוצים לדבר על זה?

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by