בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
זעם בשטחים: פלסטיני הרוג ברצועה והתפרעויות בגדה 
 
 
חדשות נענע 

פלסטינים רבים נשמעו לקריאה לצאת לתהלוכות והפגנות והתעמתו עם חיילי צה"ל. הקבינט המדיני בטחוני ייתכנס היום וידון בהקלות בסגר לקראת ביקור ראש הממשלה בארה"ב בשבוע הבא

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פלסטיני נהרג בצהריים (רביעי) בחילופי אש עם צה"ל והתפרעויות פרצו במוקדים שונים בשטחים במסגרת `יום הזעם` עליו הכריז היום התנזים. זאת בעקבות הסגר המתמשך והכתר של צה"ל על הפלסטינים באזור רמאללה.
 
חילופי האש בהם נהרג הפלסטיני ארעו על ציר קרני-נצרים ברצועת עזה. לא היו נפגעים לצה"ל. לטענת הפלסטינים, ההרוג הוא צעיר בן ה-19, שנפגע מכדור בגבו.

בכפר סורדא שליד רמאללה הפגינו עשרות פלסטינים נגד כיתור כפרם. שלושה פלסטינים נפצעו מפגיעת כדורי גומי ואחרים נפגעו משאיפת גז מדמיע. בצומת אל-חאדר הסמוך לבית לחם התקהלו פלסטינים ויידו אבנים אל-עבר כלי רכב ישראלים. לא היו נפגעים, אך נזק נגרם למספר מכוניות.

בצה"ל נמצאים בכוננות גבוהה לקראת ההסלמה הצפויה בעימותים במשך היום.
 

צפויות הקלות בסגר

במערכת הביטחון העריכו, כי הכתר על רמאללה ימשיך בעיקר מכיוון, שקיימות עדיין התרעות על כוונות של חוליה מכוח 17 לבצע פיגוע בישראל. החוליה אחראית למותם של 10 ישראלים.

בתוך כך, ייתכנס היום הקבינט המדיני בטחוני לראשונה מאז כינון הממשלה. חברי הקבינט ידונו בסגר ובהקלות לאוכלוסיה הפלסטינית הצפויות להינתן בימים הקרובים.

ראש הממשלה, אריאל שרון, יבקר בשבוע הבא בארה"ב וישראל נוטה לבצע את ההקלות בהקדם ולפני הביקור. ארה"ב מסרה הלילה הודעה המבקרת את הסנקציות הישראליות בשטחים. מחלקת המדינה האמריקנית מסרה, כי הצעדים הישראלים עלולים להביא לקריסת הרשות הפלסטינית. גם האיחוד האירופי ביקש מראש הממשלה להקל על סבלם של הפלסטינים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by