בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לבנון מבצעת עבודות עפר בנחל החצבני 

לבנון מבצעת עבודות עפר בנחל החצבני

 
 
חדשות  נענע

בישראל חוששים כי מדובר בעבודות שמטרתם להטות את זרימת הנחל ולנצלם לטובת לבנון. ח"כ קליינר: שרון לא מגיב - הוא בהלם קרב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לבנון החלה לבצע עבודות עפר על גדות נחל החצבני, מצידו הצפוני של הגבול עם ישראל. מקורות ביטחוניים בישראל אומרים שמדובר ככל הנראה בהכנה לפריצת דרך העוברת סמוך לכפר ראג`ר, הנמצא בשטח ישראל, לא הרחק מהקיבוצים דן ודפנה.
 
בישראל חוששים כי מדובר בהכנות להקמת תחנת שאיבה לבנונית, שנועדה להטות ולנצל את מימי החצבני הזורמים לישראל.

נחל החצבני מהווה יחד עם נחלי הדן והבניאס את מקורות המים העיקריים של הירדן ההררי, הזורם לכנרת.

מקורות ביטחוניים טוענים כי הפעולה מהווה הפרה בוטה של הסטטוס-קוו בין שתי המדינות והזכירו שישראל מצידה ממשיכה לספק מים לגזרה המערבית בדרום לבנון, כפי שעשתה גם בתקופה שבה החזיקה ברצועת הביטחון.

בישראל מעריכים כי עבודות העפר על גדות החצבני נעשות באישורה של ממשלת לבנון, ולכן מתכוונים לפתוח במאמצים דיפלומטיים לשכנע את הלבנונים להפסיק את הפעולות.

חבר הכנסת מיכאל קליינר יצא נגד ראש הממשלה, אריאל שרון, על שלא הגיב בחומרה על החלטת ממשלת לבנון להטות את מי נהר החצבני. "זה מאוד חמור שלא הגבנו עד כה ואולי מדובר בבעיה שמתחילה לבצבץ בשרון אחרי ההכרזה בניוזוויק, שלא ניכנס לשטחי A. יש לשרון הלם קרב שנובע ממה שהתקשורת עשתה לו אחרי לבנון ולכן הוא נמנע מלהגיב", אמר קליינר.

מקורות ישראלים אמרו כי ישראל תגיב בחומרה על כל נסיון למנוע ממנה מים. פקידים באו"ם אומרים כי העבודות בחצבני החלו בחודש שעבר, אולם הן עדיין לא הגיעו לשלב הסופי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by