בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מיליוני תרנגולות מומתות ביסורים בניגוד לחוק 

מיליוני תרנגולות מומתות ביסורים בניגוד לחוק

 
 
חדשות  נענע

תחקיר כלבוטק מגלה: מועצת הלול דואגת להמתת אלפי תרנגולות ביום, בחנק וייסורים המנוגדים לחוק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מועצת הלול דואגת להמתת כשלוש מיליון תרנגולות בשנה - אלפי תרנגולות ביום. מדובר בתרנגולות שמטילות פחות מ- 15 ביצים בחודש (הממוצע הוא 28), כשבמועצת הלול מוגדר הדבר "פינוי מטילות זקנות".
 
המפנים מגיעים מדי לילה ללולים אליהם הופנו ומפנים את התרנגולות בצורה מחרידה ובעינויים קשים. התרנדולות נעקרות בכוח מהכלובים שלהן, ובאגרסיביות איומה הן מובלות למשאית הממתינה בחוץ. מצלמות כלבוטק קלטו גם מקרים בהן תרנגולות שהתנגדו ונפלו מידי המפנים נרמסו וגולגולותיהן רוצצו תחת רגלי המפנים.

אלו ששרדו בידי המפנים מובלות למכלי מתכת ענק המוצבים על המשאית. אלפי תרנגולות מוטלות באכזריות רבה לתוך כל אחד מהמכלים. הן נדחסות לתוך המכלים המחניקים, וכשאלו מתמלאים אחד מהפועלים מתחיל לקפוץ על גופות התרנגולות הנאבקות על חייהן, ודוחס אותן עוד יותר.

התרנגולות, הנחנקות למוות בגסיסה איטית, מובלות לאזור אחר בו הן מוטלות לעוד מיכל אטום, כך שאם מספר תרנגולות שרדו, הן יחנקו באיטיות למוות במיכלים הנוספים.

יש לציין כי כל הפעילות הזו נעשית בשעות הלילה המאוחרות. לקראת בוקר רובן המוחלט של התרנגולות מתו בחנק לאחר ייסורים רבים וגוויותיהן מועברות למפעל מיוחד בו הן נטחנות והופכות לאבקת עוף.


הפינוי האלים והמתתן של התרנגולות בייסורים מנוגד באופן מוחלט לחוק צער בעלי חיים, הקובע מפורשות כי "לא יענה אדם בע"ח, לא יתאכזר אליו ולא יתעלל בו בדרלך כלשהי. העובר על החוק דינו עד שלוש שנות מאסר".

כאמור, האחראית על העבירה החמורה על החוק כי מועצת הלול - כוף רשמי המפקח על כל ענף העופות והביצים בישראל.

יהודה רותם, מנהל בכיר במועצת הלול אמר בתגובה כי "אני רואה את התמונות בפעם הראשונה .אני מזועזע. מדובר בקבלנים הזוכים במכרז שיש בו תנאים ברורים כיצד יש לנהל את הפינוי. אנחנו בודקים מה החברות עושות, כאשר נתקלים בבעיות אנחנו מטפלים בזה".

מנחה התוכנית, רפי גינת: "מחזה כזה מתרחש כל יום, איך אתם לא יודעים על זה?"

רותם: "מדובר בקבלנים פרטיים. אם אין תלונות, אנחנו לא מודעים לכך. אני יכול להבטיח כי הנושא יבדק ויטופל וייתכן כי החברה הקבלנית תפסיק פעולתה באופן מיידי".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by