בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מרגלית הר שפי: "אני לא הכרתי רוצח" 
 
 
חדשות  נענע

בראיון לתוכניתו של יאיר לפיד אמרה הר שפי כי היא ויגאל עמיר לא היו חברים, כי היא לא מאמינה שחלק ממניעי הרצח של עמיר היו להרשים אותה וכי מרגע שנודע על דבר הרצח היא לא האמינה שעמיר הוא הרוצח

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מרגלית הר שפי, שבשבוע הבא עומדת להתחיל בריצוי עונשה על אי מניעת רצח ראש הממשלה המנוח, יצחק רבין ז"ל, התראיינה הערב לראשונה, בתוכניתו של יאיר לפיד.
 
על הכרותה עם עמיר סיפרה הר שפי: "למדתי משפטים. החלטנו כמה סטודנטים מהפקולטה לארגן שבת של חברה מהפקולטה בנצרים. גם עמיר היה שם וישר הוא התחיל בפרובוקציה, למה בנות לא אומרות דברי תורה בארוחות. וזהו. אח"כ נפגשנו באוניברסיטה באופן אקראי פעם בחודש בערך.

"אף פעם לא הלכנו לשום מקום חוץ ממה שידידים עושים - לאכול וכד. לא היו טלפונים של מה נשמע, רק כשצריך להודיע על הפגנה או משהו כזה".

לשאלה האם היא מאמינה כי ייתכן באמת שחלק ממניעיו של עמיר היה להרשים אותה אמרה הר שפי
"כל כך לא נכון. אולי להרשים את העולם. וודאי שלא אותי.

"הוא תמיד היה מתחיל בפרובוקציות. פעם ראשונה ששמעתי אותו מדבר על דין רודף היה בנסיעה חזרה מהפגנה. הוא אמר חל על רה"מ דין רודף, לא זוכרת כבר כי מה. לא יכולתי להאמין למה שאני שומעת.

"בדיעבד אני מסכימה שיש בזה איזה פגם שמאות חברה ממשיכים להשתתף איתו בהפגנות ושבתות. אבל אז זה נראה אחרת. השיח הציבורי בזמנו היה אחרת גם בשמאל וגם בימין. היום זה בהחלט בלתי נסבל. לרגע לא דמיינתי שהאדם הזה ילך ויעשה כך.

"לפני הרצח התייעצת עם הרב לגבי דין רודף. זו הוכחה שלא לקחתי אותו ברצינות. באיזה שלב זה התחיל להיטחן מים והוא אמר לי שאני לא מבינה הלכתית. אצלנו דין רודף זה בקשר לעובר שמסכן את אמו. אמרתי נאלך לרב של בית אל, ואמרתי שאבקש את הטיעונים שלו.אמרתי לרב הרב אבינר שיש אנשים שמדברים כך ויש לי ויכוח איתם".

בנוגע לסירובה לעמוד דום בצפירה לזכר רבין:

"הסיטואציה מתחילה ברגע שראיתי את הפרצוף שלו בטלוויזיה. עד אז נראה היה לי שזה לא הוא".

לפיד: למה התקשרת אליו הביתה?

"שמעתי ברדיו על הרצח. ואמרתי לא. איזה אסון, מי. באיזשהו שלב אמרו בחור צנום, שחום, נמוך מהרצליה ואמרתי לא יכול להיות הוא. התקשרתי ושאלתי איפה הוא ואחיו התחיל לקרוא לו בבית בקול".

לפיד: נחזור לנושא הצפירה

הר שפי: "מרגע שראיתי את הפרצוף שלו לא יכולתי לאכול 4 ימים. זה היה בסיטואציה של הלם מוחלט. אם מישהו אחר היה עושה את זה הייתי בשוק אבל זה היה עובר. אבל זה אדם שהיה לי כל כך ברור שלא. ולרגע לא חשבתי שיכול להיות בזה משהו.

"ואז לוקחים אותי לחקירה ואני לא מבינה מה הקשר שלי למקום הזה. ועומדים עלי חמישה גברים ואני מושפלת ומקוללת ומקררים לי את החדר ולא נותנים לי לישון ואז אומרים לי יש צפירה. שאלתי למה. ואמרו לי לזכר יצחק רבין ודרכו. ואז אמרתי אני מזועזעת מהרצח אבל לא מסכימה עם דרכו. ושאלתי אם אפשר לא לעמוד".

לפיד: נשאלת בחקירה - אם נביא לך עכשיו את עמיר מה תעשי, ואת ענית: אני אחבק אותו. זה כתוב בפרוטוקול בית המשפט

הר שפי: "זה כל כך לא נכון. אני הולכת להקיא עכשיו.

"אני לא הכרתי רוצח. לא יודעת כמה זמן אחרי זה ראיתי את התמונה של הרצח. לא יכולתי לראות את זה בהתחלה. את הקטע הזה שבן אדם שהכרתי יורה ורוצח. ורק כמה חודשים אחרי זה זה איכשהו נקלט. אני חושבת שרק אחרי כמה שנים יכולתי ממש לראות את הסרט. היה לי נתק". 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by