בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רוב באו"ם לכוח רב-לאומי בשטחים - צפוי וטו של ארה"ב 
 
 
חדשות נענע 

ישראל לא הצליחה לשכנע את החברות במועצת הביטחון להתנגד להצעת הפלסטינים. ארה"ב: תהליך השלום צריך להתחדש במזה"ת ולא באו"ם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כל המדינות החברות במועצת הביטחון של האו"ם, פרט לארה"ב, הביעו הלילה (שישי לפנות בוקר) תמיכה בשליחת כוח רב-לאומי לשטחים, כפי שדרשו הפלסטינים . חלקן ציינו שיש לקבל את הסכמת ישראל קודם לשליחת הכוח.
 
בדיון המועצה הופיעו נציגים של ישראל ושל הפלסטינים והשמיעו את טיעוניהם. שר החוץ, שמעון פרס, ונציג הרשות הפלסטינית באו"ם, נאסר אל-קידווה, קיימו אמש פגישות סגורות עם נציגי המדינות החברות במועצת הביטחון.

שגריר ישראל באו"ם, יהודה לנקרי, אמר בפני המועצה, כי הפלסטינים משתמשים באלימות בכדי להשיג הישגים פוליטיים ושליחת הכוח הרב-לאומי רק תגרום לאי-יציבות נוספת באזור. אל-קידווה טען, כי הכוח שישלח יצמצם את האלימות ויעזור לחידוש המו"מ. הוא הוסיף, שבמקרה והמועצה תחליט נגד, יסתפקו הפלסטינים גם בהחלטה המצהירה על רצונה להקים את הכוח ומעניקה למזכ"ל האו"ם סמכויות לבצע את הצעדים להקמתו ושליחתו.

ארה"ב הביעה התנגדות לבקשת הפלסטינים. "למרות שהיינו רוצים להאמין שהדרך לשלום מתחילה באו"ם, על התהליך להתחדש במזרח-התיכון", אמר נציגה באו"ם. אם תתקיים בנושא הצבעה באו"ם היא צפויה להטיל וטו על הכרעה בעד.

נשיא מועצת הביטחון, ולרי קוצ`ינסקי מאוקראינה, אמר כי מתגברת התחושה שיש להתערב בעימות, למרות התנגדות ישראל וארה"ב. שגריר צרפת באו"ם אמר, שהכוח הרב-לאומי עשוי לסייע בהורדת המתחים, אך יש לקבל את הסכמת שני הצדדים אליו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by