בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מחקר: ירידה של 50 אחוזים בהורדות השירים בנאפסטר 

מחקר: ירידה של 50 אחוזים בהורדות השירים בנאפסטר

 
 
מערכת סיון.קום

ניתן עדיין למצוא שירים "אסורים" בשירות, אולם הדבר נעשה קשה יותר, ולא תמיד אפשרי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מספר השירים הזמינים בנאפסטר ירד בצורה דרסטית אחרי הכנסת הפילטר החדש בליל רביעי, כך מדווח אתר זי.די.נט.
 
לפי חברת המחקר Webonize, ירד מספר השירים הממוצע, שכל משתמש מציע להחלפה, מ-172 ל-71, ירידה של כ-60 אחוזים. עוד נמצאה ירידה של 50 אחוזים בהורדות שירים מהשירות.

ניתן עדיין למצוא שירים "אסורים" בשירות, אולם הדבר נעשה קשה יותר, ולא תמיד אפשרי, מה שמוכיח, למראית עין, שנאפסטר מקיימת את החלטת בית המשפט המחוזי.

לפי ההחלטה, על נאפסטר לחסום שירים המוגנים בזכויות יוצרים, לפי רשימה שתסופק על ידי חברות התקליטים. החברות סיפקו בסוף השבוע שעבר רשימה של 135 אלף שירים, ותאריך היעד להסרתם היה יום רביעי, שלושה ימי עבודה אחרי הגשת הרשימה. אולם חלק גדול מהשירים ברשימה לא עמדו בתנאי בית המשפט, ועל כן לא הייתה חובה להסירם.

חברת Clip2, שמנטרת פעילות בתוכנת החלפת הקבצים, מדווחת כי לא היה שינוי משמעותי במספר משתמשי התוכנה בעקבות הכנסת הפילטרים. אולם לדברי מנכ"ל החברה, קלי טרולאב, הייתה עלייה מ-10 עד 20 אלף משתמשים בממוצע ביום, לפני החלטת ביהמ"ש לערעורים שלא קיבל את ערעור נאפסטר. לאחר ההחלטה נספרו 250 אלף משתמשים.

לאיי-מש, תוכנה ישראלית להחלפת קבצים, היו יותר מ-400 אלף הורדות בשבוע האחרון באתר ההורדות download.com, והיא ממוקמת בין הראשונות בטבלת התוכנות הפופולריות.

בתוך כך הסירה איימסטר ביום שלישי מאתרה את "מקודד החזיר", על פי בקשת נאפסטר. המקודד הסווה שמות של שירים במעין שפת בי"ת אמריקאית, כדי שהפילטר של נאפסטר לא יוכל לזהותם. אולם תוכנות דומות עדיין מסתובבות ברשת.

 

רוצים לדבר על זה?

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by