בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שרון יגיע היום לארה"ב: יאשים את ערפאת באחריות לאלימות 
 
 
חדשות נענע 

האמריקנים מודאגים מהסנקציות על הפלסטינים הגוררות אחריהן תגובות נזעמות מצד מדינות ערב. ארה"ב חוששת מפגיעה שתיגרם מכך למאמציה ליצור קואליציה עם הערבים נגד עיראק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אריאל שרון, יגיע היום (ראשון) לוושינגטון ויחל את ביקורו הרשמי הראשון בארה"ב כראש ממשלת ישראל. שרון יבקש להבהיר לממשל האמריקני כי יש לראות ביו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת אחראי לאירועים האלימים ולטרור בחודשים האחרונים.
 
גורמים מדיניים בישראל העריכו עם נסיעת ראש הממשלה, כי נשיא ארה"ב, ג`ורג` בוש, יגלה הבנה לקווי העמדות הישראליות התומכות בהסכם ביניים ארוך טווח עם הפלסטינים ומתנגדות לניסיונות להשיג הסכם קבע. בוש ומזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, הביעו באחרונה תמיכה בעמדת שרון "לא לנהל מו"מ תחת אש".

בביקור יעסוק שרון גם במצב במפרץ הפרסי ויבקש מהאמריקנים להעלות את רמת העדכון של ישראל בתכניות הצבאיות-מדיניות בכלל ובמתקפות הבריטיות-אמריקניות בפרט, אם או כאשר יתבצעו כאלו. האמריקנים שוזרים את הבעיה העיראקית גם בזו הפלסטינית: ברצונם למנוע מצב, בו שרון יעורר את זעם העולם הערבי עקב סנקציות על הפלסטינים ובכך יפגע במאמצי ארה"ב לגבש קואליציה ערבית נגד עיראק. ארה"ב תידרוש משרון להורות על שורת הקלות נוספות לפלסטינים ולהימנע מהפעלת סגר על הפלסטינים ככל שניתן.

תכנית מדינית ישראלית מפורטת לא תוצג במהלך הביקור. עיקר המסרים שיועברו הוא הפסקת האלימות מצד הפלסטינים. מהלך כזה, לדברי שרון, הוא התנאי לחידוש המו"מ המדיני.

שרון לקח עמו פמליה של 12 איש ובהם בנו עומרי, שאינו נושא בתפקיד רשמי. בין שניים עשר חברי הפמלייה: מנכ"ל משרד ראש הממשלה, רפי פלד, מזכיר הממשלה, גדעון סער, המזכיר הצבאי, גדי אייזנקוט, היועץ לביטחון לאומי, אלוף עוזי דיין, ויועצו של שרון, דורי גולד.


 

ידיעה נוספת בנושא

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by