בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שרון הורה לחדש את שיתוף הפעולה הביטחוני 
 
 
חדשות  נענע

במטרה לנסות להשתלט על האירועים האלימים. פגישה עם עראפת - "לא כל עוד מתנהלת אלימות"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אריאל שרון, יצא בשעות הצהריים את ישראל בדרכו לוושינגטון, לפגישה עם נשיא ארה"ב, ג`ורג` בוש, ועם בכירי הממשל, הקונגרס והקהילה היהודית. "אני יוצא לשליחות חשובה זו בתחושת אחריות", אמר ראש הממשלה בטקס בשדה התעופה.
 
"ישראל כולה מאוחדת בשאיפתה לביטחון ולשלום. ממשלת האחדות שהקמנו מבטאת אחדות זו. העם היהודי הוא עם שוחר שלום. אני יוצא לשליחות חשובה זו בתחושת אחריות. אחריות אותה הטילו עלי אזרחי ישראל, השואפים לחיות כאן במולדת העתיקה בביטחון ובשלום.

"הכרתי העמוקה היא שלישראל ולאזרחיה שמורה הזכות הבסיסית שהינה זכותו של כל עם לחיות בביטחון ובשלום. הכרה זו תעמוד לנגד עיני במהלך ביקורי זה" הוסיף שרון.

בעצירת הביניים בלונדון אמר שרון כי הינחה את ראשי זרועות הביטחון לחדש את שיתוף הפעולה הבטחוני עם הרשות הפלסטינית, במטרה לנסות ולהוריד את רמת האלימות. "המטרה של השיחות היא לעצור את האלימות והטרור", אמר שרון והדגיש כי שום נושא מדיני לא נדון במפגשים האחרונים שהתנהלו עם הפלסטינים.

בימים הקרובים אמורות להיערך פגישות נוספות בין ראש השב"כ הישראלי וראשי צה"ל, לבין ראשי מנגנוני הבטחון הפלסטיניים.

מגלי צה"ל נמסר כי שרון הוסיף שאין לו התנגדות לקיום פגישה בין שר החוץ שמעון פרס לבין יושב-ראש הרשות הפלסטינית, יאסר עראפת, אולם גם בפגישה כזו לא יידונו שום נושאים מדיניים: "אין סיבה לפגישה שלי עם עראפת כל עוד מתנהלת אלימות ברמה כזו", אמר שרון.

מקורות פלסטיניים אומרים כי פגישת ראש השב"כ הישראלי ומפקד המודיעין הפלסטיני אמש לא הניבה כל תוצאות. על פי הפרסומים נראה כי הפלסטינים סירבו לכל דרישות ישראל ואף הצהירו כי אין בכוונתם לחדש את המגעים עם ישראל עד שזו לא תסיר את הסגר מעל השטחים.

על פי הפרסומים, פגישת דיכטר- אל הינדי בלילה הובילה למבוי סתום. הפלסטינים דורשים הקלות בסגר ופתיחת שדה התעופה בדהנייה לטיסות שוטפות. הצד הפלסטיני מסרב לחדש את התיאום הביטחוני או לבצע מעצרים עד שישראל לא "תראה נכונות" ללכת לקראת הפלסטינים בצעדים אלו. לעמדת הפלסטינים, המו"מ ושיתוף הפעולה בין הצדדים יחודשו רק לאחר שצה"ל יפסיק את "הרג הפלסטינים והתוקפנות כלפי העם הפלסטיני".

במקביל, העבירו היום הפלסטינים מסר לממשל בוושינגטון, לקראת ביקורו של שרון, בו הם מבקשים מהאמריקנים להפעיל לחץ על שרון להסיר את הסגר מעל השטחים ולחזור לשולחן המו"מ.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by