בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שרון לוחץ על ממשל בוש שלא להזמין את ערפאת לוושינגטון 
 
 
חדשות נענע 

- בשל תמיכתו בטרור. בשיחה עם כתבים בוושינגטון הציג רה"מ את עיקרי תוכניתו המדינית במסגרתה הביע נכונות לרצף טריטוריאלי בשטחים הפלסטיניים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אריאל שרון, מפעיל לחץ כבד על אנשי ממשל בוש שלא להזמין את יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, לוושינגטון. בכירים בפמלייתו של שרון מסרו כי הוא אמר לראשי ממשל בוש שהזמנת ערפאת תהיה בבחינת מתן לגיטימציה לאיש המפעיל את הטרור נגד ישראל. עד כה ערפאת לא הוזמן לוושינגטון.

 
במקביל קרא היום (שני) שרון למדינות שוחרות השלום, כהגדרתו, להבהיר ליו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, כי הטרור יגבה ממנו מחיר יקר.

כמו-כן הציג היום שרון בשיחה עם כתבים בוושינגטון את עיקרי תוכניתו לשלום בשלבים עם הפלסטינים, ובה הסכמה לרצף טריטוריאלי בשטחים הפלסטיניים, כך שהתושבים לא יצטרכו לעבור במחסומים של ישראל.

השלב הראשון והתנאי המיידי להחלת התוכנית הוא הפסקה של כל פעולות האלימות. השלב השני בתוכניתו של שרון הוא שורה של הסדרי ביניים בדבר אי לוחמה ומאמצים משותפים במאבק בטרור. בד בבד מבקש שרון לפתח את שיתוף הפעולה הכלכלי עם הרשות הפלסטינית.

שרון אמר גם כי הוא מייחס חשיבות רבה לשיתוף פעולה בין ישראל והרשות בפרוייקט המתקת מי הים. בקול ישראל דווח כי שרון תובע גם את הפסקת ההסתה באמצעי התקשורת הפלסטיניים.

 

'לבנון הופכת למרכז בין-לאומי לטרור'

בפגישה עם פרשנים בכירים של העיתונות האמריקנית התייחס שרון לעימות האמריקני עם עיראק ואמר כי עיראק היא מדינה שאינה שפויה מבחינת מדיניות המשטר, וכי היא קרובה ליכולת ייצור של פצצה גרעינית. לדבריו, חובה לחדש את הפיקוח היעיל על ייצור הנשק ההמוני של עיראק.

בעניין לבנון אמר שרון כי המדינה הופכת למרכז בין-לאומי לטרור בסיועה של איראן ובהסכמתה של סוריה.


שרון נועד הערב עם מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאואל, לפגישה במהלכה הבטיח פאואל לסייע בשחרור שלושת החיילים השבויים - בנימין אברהם, עומר סואעד ועדי אביטן. קודם לכן נועד שרון עם שר ההגנה האמריקני, דונלד ראמספלד. בבואו לפנטגון התקבל שרון בטקס צבאי מלא וב-19 מטחי כבוד. מוקדם יותר נפגש ראש הממשלה עם ראש שירות הביון האמריקני CIA. בכל הפגישות הציג שרון בפני בני שיחו הוכחות מודיעיניות כי ערפאת מעודד ומנחה את פעולות הטרור.

מחר עתיד שרון להיפגש עם נשיא ארצות הברית, ג`ורג` וו. בוש.האם יימצאו קונים לסחורה שמציע שרון? מדברים על זה עכשיו בפורום אקטואליה בנענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by