בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מקדוניה: הממשלה הציבה טנקים בעיר טטובו  
 
 
חדשות נענע 

דובר מטעם הממשלה: ההוראה לפעולה תינתן 'בקרוב'. וושינגטון: לא נשלח כוח נאט"ו למקדוניה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
טנקים של ממשלת מקדוניה הוצבו היום (שני) בעיר טטובו, השניה בגודלה במקדוניה, כדי להילחם במורדים האלבנים. דובר מטעם ממשלת מקדוניה, אנטוניו מילוסוסקי, הבטיח שממשלת מקדוניה תנקוט ב"פעולה נחושה" - התקפת-נגד גדולה - והוסיף כי פקודת האש תינתן "בקרוב" על ידי מפקדי השטח. במקביל, מדינות נאט"ו התחייבו "להרעיב" את המורדים בקטיעת קו האספקה מקוסובו השכנה.
 
הופעת השריון הכבד בטטובו נראית גם כניסיון של הממשלה לאותת כי הצבא יהיה מעורב במלחמת הגרילה שלפני כחודש הורחבה מהגבול הצפוני עם קוסובו לאזור טטובו. עד כה הסתמכה הממשלה בעיקר על כוחות משטרה ויחידות מיוחדות ללוחמה בטרור, דבר שהעלה השערות בדבר נאמנותם של אנשי הצבא המגוייס, בו משרתים גם חיילים אלבנים, לממשלת מקדוניה.
 

איוואנוב: לשים קץ ל'תוקפנות הטרוריסטית במקדוניה'

בקול ישראל דווח כי הבית הלבן ומשרד החוץ האמריקני הודיעו שאין בכוונת ארצות הברית להציב במקדוניה כוח נאט"ו המופקד על השקט בקוסובו. שר החוץ הרוסי, איגור איוואנוב , קרא לשים קץ ל"תוקפנות הטרוריסטית במקדוניה".

המורדים האלבנים תובעים בין השאר להגדיר את מקדוניה כמדינה דו-לאומית - מקדונית ואלבנית; להפסיק האפלייה כלפי האלבנים במוסדות הפוליטיים; לשחרר את כל האסירים הפוליטיים; ולכונן מנגנון תיווך בין-לאומי נייטראלי לפתרון חילוקי הדעות בין הרוב הסלאבי והמיעוט האלבני.


לא רק בישראל? מדברים על זה עכשיו בפורום אקטואליה בנענע


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by